יהודה ולד
יהודה ולדצילום: ערוץ 7

התחושה של רבים בימים האחרונים היא כמו תחת גלים סוערים, המלחמה שלא נגמרת, חוק הגיוס, חוק הרבנים, הפגנות השמאל, הקמפיין בתקשורת, כולם תוקפים את כולם.

מה נסגר איתכם בציונות הדתית והברדק חוגג, ואני רוצה רק שניה להרים לנו הראש מעל המים שתקחו נשימה של אויר שימו רעשי רקע בצד.

בואו נעשה סדר. חברי הכנסת של הציונות הדתית כולם, נמצאים בכנסת בשביל מטרה אחת- לעשות טוב לעם ישראל. אנו מאמינים בערכי הציונות הדתית לא שכחנו את הדרך, לא את הציבור ששלח אותנו ומחויבים אליהם.

יש אנשים עם עין רעה שעסוקים בלהכפיש אותנו מעל כל במה על כל צעד ושעל. יש אנשים שמנסים בכל כוחם להחליש את המפלגה ולפרק את ממשלת הימין והשבוע האשמה היא כאילו לא חשוב לנו גיוס לצבא ואנו עסוקים בלדאוג לג'ובים לשסניקים.

תגידו מה נראה לכם?! שאופיר סופר שהבן שלו נפצע פעמיים בעזה, שסטרוק שהבן שלה מגוייס מה7 באוקטובר ובניה וחתניה במילואים, שבצלאל שבן דודו נפל בקרב וגייס לאחרונה את בנו לצנחנים, שאני ורבים מאנשי המפלגה חודשים ארוכים במילואים בעזה ובצפון. אנחנו לא מבינים את חשיבות הגיוס לצבא?

לנו צריך להסביר את הצורך הדחוף בעוד חיילים ואת החובה של החרדים להתגייס?! אנו זועקים את זה בכל מקום. שירות צבאי זה קודש. תורה ועבודה. תורה וצבא. זה דרכנו.

נכון, יש מחלוקת מעשית איך להביא את החרדים להתגייס. האם נצעק עליהם יותר חזק, נבזה את אורחות חייהם נצעק בכל כוחנו- אתם טועים ומבולבלים, נכפה עליהם חוקי גיוס ונשלח שוטרים עם צווים לישיבות האם זה יגרום לעוד חרדי אחד להתגייס.

או לקחת חוק של בני גנץ, שהוא בסיס טוב להתחלה, לייצר תהליך מול הצבא של פתיחת מסגרות מתאימות, תהליך מול מסגרות בכבאות ובהצלה, בשב"כ ובשרות הלאומי אזרחי, תהליך משמעותי מול החברה החרדית כדי לגרום להם בפועל להתגייס עוד ועוד.

אנחנו בחרנו בדרך השניה. פשוט כי אנחנו באמת רוצים שהם יתגייסו ולא כי אנחנו מחפשים כותרות על מלחמת אחים מול החרדים. אפשר לחלוק על זה אפשר לא להסכים אבל להאשים אותנו בשקרים או באיבוד דרך זה בושה וחרפה.

בואו נדבר שניה על חוק הרבנים. אנחנו שעסוקים יום ולילה לחזק את עולם התורה הדתי לאומי, את ישיבות ההסדר והגבוהות, את המדרשות והמכינות. אנחנו הגענו לכנסת לדאוג לג'ובים לרבנים שסניקים? כמה ניתוק צריך בשביל לטעון זאת.

יש לנו מטרה ברורה - מינוי רב ראשי ציוני דתי, מינוי דיינים ציונים דתיים, מינוי רבני ערים ציונים דתיים. אנחנו גאים ברבנים שלנו שלומדים תורה שנים רבות, לא צריכים אישור כשרות וגדלות מאף אחד.

נכון. כדי שזה יקרה יש צורך בעבודה משותפת עם מפלגות נוספות, בקידום חוקים שיסייעו מול בג"ץ שתוקע מינויים וכדי לפתוח את הסתימה שכרגע לא מאפשרת שום מינוי כבר עשרות שנים. אז תמכנו בחוק שלמיטב הבנתינו הפוליטית זו הדרך הנכונה לדאוג לרבנים ציונים דתיים.

שוב, יש מי שחולק וזה בסדר, יש מי שלא קרא כלל את החוק וצועק וזה גם זכותו. גם לא שמעתי אף אחד שמציע דרך פרקטית אחרת שתוביל למינוי משמעותי של רבנים משלנו כרגע בלעדי החוק. גם לא מתן כהנא שזועק ובמשך שנה בממשלה בלי חרדים לא הצליח למנות כמעט כלום.

ולא ראיתי שום יוזמה או עשייה של הליכוד או בן גביר בדאגה לעולם התורה והרבנים של הציונות הדתית. האמת שרק אנחנו עסוקים בזה. אז אנחנו דואגים לרבנים שלנו ומאשימים אותנו בהתרפסות ודאגה לג'ובים של ש"ס זה שקר מוחלט.

ומילה פוליטית לסיום. קואליציה בנויה ממפלגות רבות. יש הרבה משותף אבל לכל אחת יש עולם ערכים שונה ובייס אחר שהוא רוצה לקדם ולדאוג לו. כמו במשפחה לא מסכימים על הכל אבל צריך לדעת להתפשר ולוותר גם כשאתה חושב אחרת. מעט ענווה והכלה. אנחנו לא אוהבים כל חוק שהחרדים מעלים, והעיתוי לפעמים אומלל.

גם לא אוהבים כל אמירה או פעולה של בן גביר והליכוד. אבל יש הסכמים וצריך לכבד אותם, ולא כל האמת אצלנו, ואם יש משהו שהוסכם עליו שחשוב למישהו אז חלק ממשמעת קואליציונית זה לסתום את האף ולתמוך בו.

זה ככה בכל ממשלה וכל קואליציה. החרדים מרגישים שבממשלה הזו שאנו דורכים עליהם ועושים להם בית ספר. אנחנו מביאים המון הישגים. המון. בדחיפה לניצחון במלחמה והשמדת חמאס, בדאגה לציבור הדתי לאומי ולמוסדות הלימוד הציונות הדתית שהם בתי הגידול של הלוחמים, בחברה ורווחה, בשיקום חבל התקומה, בתוכנית משמעותית לצפון הארץ ,מהלכים היסטורים בהתיישבות ביו"ש, מקדמים חוקים שחשובים לנו ומקדמים את ערכינו בשקט ובמקצועיות.

הם לא תמיד מסכימים איתנו וקשה להם והם מצביעים בעד והם לא מצליחים כלום. יש חשיבות לשמירת ממשלת הימין. פוליטיקה זה לא מילה גסה זה דרך לקידום ערכים.

אם הממשלה תיפול בגלל גאווה, כבוד ותאווה של חלק מאנשיה חסרי האחריות תקום פה ממשלה של לפיד, יאיר גולן והקפלניסטים על כל המשמעות של זה. זו תהיה ממשלה שתעצור את המלחמה בחמאס, תקים מדינה פלסטינית ותפנה ישובים יהודיים, יאיר לפיד יפעל לקעקוע הזהות היהודית של המדינה ועם יאיר גולן הם יפגעו בישיבות ובמכינות של הציונות הדתית, תקראו את התוכניות של שקמה ברסלר ואנשיה לממשלה הבאה, את החוקה שתעגן את הדיקטטורה של בית המשפט ואת הגזרות שהם מתכננים.

הממשלה שלנו לא מושלמת, האלטרנטיבה גרועה הרבה יותר. מוטב שכולנו בעת הזו ניתן יותר גב ואמון במפלגה שלנו שפועלת במסירות לטובת עם ישראל ולא נכנע לקמפיינים של תבהלה ושקרים. נביט בעין טובה ונתאחד יחד לעשות טוב.