עומר סמדג'ה
עומר סמדג'הצילום: דובר צה"ל

בבית העלמין הצבאי בנתניה מובא בצהריים (שישי) למנוחות רב-סמל במיל' עומר סמדג'ה (25) מגנות הדר, במקביל מובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בחולון רב-סמל במיל' סעדיה דרעי (27) מתל אביב.

בהלוויה של עומר משתתפים שרת התחבורה מירי רגב, ח"כ אלי דלל, ראש העיר נתניה מרים פיירברג וראשי המועצות האזוריות לב השרון אלי אטון ועמק חפר גלית שאול. "אנו עומדים כאן היום, וכואבים את האובדן הנורא שפקד אותנו ובמיוחד אתכם משפחת סמדג'ה ומצדיעים לעומר", אמר נציג צה"ל רב-סרן דניאל חזות בהלוויה.

אורן סמדג'ה ספד לבנו עומר ואמר "פה מהמקום הזה אני אומר לכם החיילים - תרימו את הראש, תמשיכו כמה שיותר חזק, תמשיכו להגביר ואל תעצרו עד שננצח. זה המסר שלי לכל מי שנמצא בלחימה הזו. עם ישראל חי".

האם ליאת ספדה בבכי: "עומר, אנחנו לא מאמינים שאנחנו עומדים עכשיו מעל הקבר שלך. בן גיבור, בן יקר ואהוב, בן בכור שלנו. בן יחיד ומיוחד עם לב של זהב, תמיד עם פרצוף תמים וכל כך יפה. אמרת לקב"ן שאם אתה לא קרבי ורק גולני - אתה לא מתגייס. הצלחת, התגייסת לגדוד 51 של גולני".

"היינו כל כך גאים בך שנלחמת ועמדת על שלך וניצחת וסיימת שירות מלא. ב-7 באוקטובר, היום הארור הזה, מיד נקראת לצו 8. לא היססת אפילו לשנייה, עלית על מדים ועליתם לצפון. ואנחנו חיפשנו איזו נחמה שאתה לפחות לא בעזה.

"כשנקראת שוב למילואים, חששנו מאוד. הבטן התהפכה, ביום שני יצאת דרומה אחרי שהיית באפטר בבית, הייתה לי תחושה מאוד רעה. כל יום סימסתי לך וביקשתי אות חיים. היית אמיץ וגיבור ונפלת כאמיץ וגיבור. אני מבקשת ממך סליחה, אנחנו מצדיעים לך בן יקר ואהוב שלנו. מי ייתן ומותך לא יהיה לשווא. תמשיכו בכל הכוח עד הכרעה מוחלטת, האור חייב לנצח את החושך".

בדברי ההספד שלו אמר האח רום: "יש לי זיכרון מ-2005, ספה אדומה. תמיד הלכנו שם מכות, בעצם הראית לי אהבה איך כל הזמן רבנו ושיחקנו בספה הזו. היית מציק לי כמו שהיית עד הרגע האחרון כמו לוחם שלא נרע עד שהטרף נופל. עוד זיכרון, בירה בנתניה. הייתה תקופה שאני ועומר היינו בנתק של שנתיים, היית בתקופה קשה בחיים ולא יכולתי להכיל אותך. אמרת לי ביום בהיר אחד 'רום, בוא לבירה'. כך קרה שהשלמנו. ברגע שהלכת אני הפכתי להיות האח הבכור".