נתניהו וגולדקנופף
נתניהו וגולדקנופףצילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה להעלות את תקרת ההנחות על מגרשים באזורי עדיפות לאומית בנגב ובגליל וכן לקדם שורת הנחות ליוצאי צבא ברכישת קרקעות.

יישום ההחלטה נכנס לתוקף וכעת רוכשי קרקעות יוכלו להנות מההישג המשמעותי ביותר מזה עשור.

לדוגמא: שווי מגרש שהוערך ב-700,000 שקלים יעלה לאחר ההנחה המקסימאלית 72,800 שקלים (שיעור ההנחה 91%).

נתניהו אמר כי "יישוב הנגב והגליל הוא התשובה הניצחת של עם ישראל. קידמנו והבאנו הנחות חסרות תקדים בקרקעות הנגב והגליל ואנחנו לא מתכוונים לעצור בכך, בקרוב יורחבו גם הנחות פיתוח הקרקע. הממשלה תשקיע השקעה מאסיבית של שינויים שיביאו לשגשוג אזורי הנגב והגליל ויהיו עוד יותר אטרקטיביים עבור צעירים, משפחות רבות ויוצאי צבא באזורים אלו".

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, הוסיף כי "הנגב והגליל זה הלב של המדינה, כמנכ"ל משרד ראש הממשלה אמשיך ליישם את החלטות הממשלה בדרך המיטבית".

לצורך קידום שורת ההחלטות נדרשה התערבות ישירה של ראש הממשלה אשר הטיל על מנכ"ל משרדו יוסי שלי להקים ועדת מנכ"לים בראשותו שבחנה את ההנחות הקיימות ופעלה להעמיקן משמעותית. כמו כן, פעל שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף לקדם את העברת ההחלטה מול רשות מקרקעי ישראל.

כעת מיושמות בפועל שורת החלטות שמגדילות את תקרת ההנחה ומרחיבות את התנאים לקבלת ההנחה:

הגדלת הרכיב המוטב בשומה המזכה בהנחות אזורי עדיפות לאומית מ 450,000 שקלים ל- 900,000 שקלים עבור מחוסרי דיור ול-500,000 שקלים עבור משפרי דיור.

כמו כן תהיה הפחתת שיעור התשלום למחוסרי דיור מ- 31% באזור א' ל-26% ומ-51% באזור ב׳ ל-46% עד תקרה של 900,000 שקלים.

בנוסף תחול הרחבה משמעותית של הגדרת חייל מילואים פעיל: במקום תנאי של 80 ימ"מ בשש שנים ומינימום שש שנים של שירות מילואים – התווסף מסלול עבור כל חייל מילואים ששירת מעל 45 יום מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל.

עוד סוכם על הגדלת ההנחות לחייל מילואים פעיל על ידי הפחתה נוספת של 10% לפי התקרה (מחוסר דיור עד 90,000 שקלים ומשפר דיור עד 50,000 שקלים) - זאת בנוסף להנחות הקיימות.

השרה אורית סטרוק מסרה: "הבטחנו מקיימים! דחפנו שהתנאים רוככו כך שגם מילואימניקים ששירתו במלחמה יוכלו לזכות בהנחה".