ההתאחדות לכדורגל פרסמה בצהריים (שלישי) את סגל נבחרת הכדורגל למשחקים האולימפיים שייצגו בפעם השלישית בהיסטוריה את ישראל בפריז בעוד פחות מחודש.

אופן הצגת הסגל שיעמוד לרשות המאמן גיא לוזון הוצג בסרטון מרגש שהוא מחווה לאירועי השבעה באוקטובר - לכוחות הביטחון וההצלה, הנרצחים והחטופים.

בסרטון נראים אנשים הקשורים למלחמת 'חרבות ברזל' ואירועי השבעה באוקטובר כאשר הם מבקשים משחקני הנבחרת הלאומית לשחק עבורם ולנצח בשבילם.

הסרטון צבר מעל 100 אלף צפיות בתוך פחות משעה ורבים הגיבו, החל מהפרשן עמית סגל שכתב על הסרטון: "צמרמורת", ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט שכתב "עם של אריות" ועד חברי כנסת שהתרגשו מהמחווה. ח"כ גדעון סער כתב: "מרגש ומעורר השראה. עם ישראל חי". בני גנץ הוסיף: "מרגש".

בין האנשים שבירכו את שחקני הנבחרת ואיחלו להצלחתם היו: ראש מועצת אשכול לשעבר וח"כ לשעבר חיים ילין מקיבוץ בארי, רמי דוידיאן שחילץ עשרות מניצולי טבח הנובה, שלמה שרף פרשן ומאמן הנבחרת לשעבר שאיבד את נכדתו בטבח הנובה, אשירה גרינברג אשתו של סא"ל תומר גרינברג מג"ד גדוד 13 של גולני שנפל בעזה.

עוד השתתפו: שופט הכדורגל ניב שטייף שנפצע קשה בצפון בעת שירותו במילואים, פרופ' גל דובנוב מנהל המכון הלאומי לרפואת הספורט בשיבא, שחקן הכדורגל בן בנימין שאיבד את רגלו במסיבת הנובה, יובל בן משה אלמנתו של רב סרן אריאל בן משה מ"פ בסיירת מטכ"ל שנפל במלחמת חרבות ברזל, עידו ברמן קפטן שועלי עזה שאיבד את שני אחיו בשבעה באוקטובר, איש ההסברה יוסף חדאד, מנכ"ל מדא אלי בין, עומר אדם שפעל רבות למען החיילים במהלך המלחמה.

בנוסף, רחל אדרי מאופקים שהייתה בת ערובה ושוחררה במהלך הקרבות, הילד אוהד מונדר שחזר מהשבי ושדרן הכדורגל הארגנטינאי שדודתו גם כן שוחררה משבי החמאס בעזה הרנן פלר ואיילת לוי שחר רופאת נבחרת הנשים של ישראל שבתה נעמה עדיין נמצאת בשבי החמאס.

בסרטון שפרסמה ההתאחדות לכדורגל בה הוצגו השחקנים שזומנו לסגל הנבחרת, כתבו ראשי ההתאחדות לכדורגל כי "סרטון סגל הנבחרת לאולימפיאדה הוא הסיפור של כולנו כאן, החיים בין הכאב לתקווה. בין דמעה של צער גדול לדמעה של אושר. הוא גם המחווה שלנו למדינה האהובה של כולנו".

השם הגדול של הנבחרת שזומן לאולימפיאדה הוא כמובן אוסקר גלוך ששוחרר על ידי קבוצתו האוסטרית בתחילת השבוע, כאשר מי שלא שוחרר הוא ענאן חלאיילי שקבוצתו החדשה סן ז'ילואז' הבלגית סירבה לעמוד בהסכמים ולשחררו.

הסגל המלא

שוערים: ניב אליאסי ודניאל פרץ

הגנה: עילי פיינגולד, שון גולדברג, אור ישראלוב, סתיו למקין, נועם בן הרוש, רוי רביבו

קשרים: עומרי גנדלמן, אושר דוידה, אוסקר גלוך, עידו שחר, איתן אזולאי, עדי יונה, איינאו פרדה

התקפה: ליאל עבדה, דור תורג'מן, אלעד מדמון, אושר דוידה

גיבוי: עומר ניראון, עידן טוקלומטי, ניב יהושע ונועם מלמוד