הרב אורי שרקי
הרב אורי שרקיצילום: ערוץ 7

הרב אורי שרקי הסביר הערב (רביעי) מדוע החליט שלא לחתום על מכתב הרבנים הקורא לציבור החרדי להתגייס לצה"ל.

בפוסט שפרסם כתב כי "זהו דיון פנימי שצריך להיערך בתוך החברה החרדית בשיתוף פעולה עם ראשי הצבא".

"מה לציונות הדתית ולדבר הזה?! הרי הציונות הדתית נחשבת מבחינה אידאולוגית כבעייתית, אם לא מוקצה מחמת מיאוס, בחלק גדול מהציבור החרדי".

עוד כתב: "לכן סירבתי לצרף את החתימה שלי לפשקוולים דתיים לאומיים שזועקים 'החרדים חייבים להתגייס, זו מצווה בתורה' וכדו'. האמירות האלו רק מוסיפות קיטוב ולא יגרמו להתגייסות של חרדי אחד. אז חבל על הזמן. שהבעיות הפנימיות האלה תפתרנה בתוך הציבור החרדי עצמו".

לסיום כתב: "היה והציבור החרדי יבקש עצות, למה שהוא לא יבקש עצות גם מאיתנו, הוא יכול לבקש מכל מי שהוא רוצה".

עשרות רבנים, ביניהם ראשי ישיבות הסדר, רבני ערים וקהילות, ראשי מוסדות וארגונים חברו יחד לקריאה משותפת ומביעים התנגדות עזה לחוק הגיוס אותו מקדמת הממשלה.

בין הרבנים החתומים על הקריאה: הרב יצחק שילת, מייסד וראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים, הרב יעקב מדן, ראש ישיבת ההסדר בהר עציון, הרב בני קלמנזון, נשיא ישיבת ההסדר בעתניאל, הרב דוד סתיו רב העיר שהם ויו"ר ארגון רבני צהר, הרב דניאל שילה רב ביהכ"ס "משכן מאיר" בקדומים וממייסדי תנועת גוש אמונים והרב יוחנן פריד, יו"ר בית הרב קוק.

"אנו דורשים מנבחרי הציבור, על כל גווניו וחלקיו, שלא לפרוש מהציבור, ולא לתמוך במתווה הממשלתי המוצע כעת, אשר אינו מהווה אף לא התחלה של מענה אמיתי לצורכי הביטחון והחברה הקיומיים של ישראל, בטווח הקצר והארוך", כתבו.

"אנו קוראים לנבחרי הציבור, מכל גווניו וחלקיו, להתעשת, לא להתעלם מדרישה מוסרית ותורנית צודקת זו, להתעלות מעל לשיקולים הפוליטיים הצרים ולקדם במשותף מתווה אמיתי אשר יוביל להגברה משמעותית של השתתפות כל חלקי החברה, כולל החברה החרדית, בהגנת העם והארץ, ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים לכך", סיכמו הרבנים את קריאתם.