ראש מועצת קצרין יהודה דואה מתייחס בריאיון לערוץ 7 להסלמה בצפון ולדרך בה לדעתו ישראל צריכה להגיב.

על האזעקות היום (חמישי) אומר דואה כי "אנחנו נמצאים בשטח ומנהלים את האירוע. היה הרבה ירי והרבה שריפות. אחרי השעה 11 קיבלנו המון אזעקות, יירוטים ונפילות במרחב של קצרין. כתוצאה מכך בערו המון מוקדי שריפות ונאלצנו לפנות מספר בתים". בהמשך הושגה שליטה בלהבות.

דואה אומר כי האזור הפך למעשה ל"מגרש הצעצועים של חיזבאללה. אנחנו לא מנהלים את האירוע. אנחנו מנוהלים. באיזו מציאות זה נשמע למישהו הגיוני, שברגע שאנחנו מורידים בכיר בחיזבאללה, אנחנו צריכים להיות במצב של כוננות ספיגה? אנחנו עם רוח חזקה, עם חוסן מאוד גבוה".

התושבים, לדבריו, מעוניינים בתגובה נחושה. "אנחנו רוצים אמירה ברורה. רצועת הביטחון של מדינת ישראל צריכה להיות בדרום לבנון ולא בצפון ישראל. צריך להוריד את החיזבאללה על הברכיים עד שהוא צועק".

בנוגע לאפשרות של פתרון מדיני אומר ראש מועצת קצרין "אינני יודע מה זה פתרון מדיני עם ארגון טרור. תראה מה קורה פה. אלפי דונמים שרופים מאחור. איזה פתרון מדיני עושים עם מי שרוצה לרצוח אזרחים? אין פתרון מדיני עם ארגון טרור".

"אנחנו כאן בשביל להישאר כי אנחנו בסוף נפתח, נשגשג ונצמח. קצרין בדרך לבנות 1,800 יחידות דיור, להכפיל את קצרין. זה המסר, הרוח, החוסן", סיכם באופטימיות.