מחבלי הנוחבה
מחבלי הנוחבהצילום: שב"ס

ס' אחד משני החשודים בפרשת "רצח מחבל הנוח'בה" מתייחס לראשונה לפרשה מתוך בית סבו שבו הוא נתון במעצר בית עד להחלטה אחרת.

ס', בן 22 מהישוב אלקנה, סיפר לאתר Ynet, "רצח מחבל נוחבה. זה נשמע הזוי. עם ישראל ואני בתוכו יצא לדרום להילחם בעוטף, לשם הצבא לא הגיע ביום הראשון".

ס', ששירת כלוחם ביחידה קרבית בשירות הסדיר, התקשר לחבר שוטר וחבר נוסף: "טסנו לדרום להילחם וכבר ב-8:24 היינו בזירת לחימה בצומת שער הנגב עם עוד ארבעה לוחמי יחידת עילית שלצערנו נפלו במהלך הקרבות מול המחבלים. הייתה שם לחימה בעוצמות אש גבוהות מול המחבלים תוך סיכון חיים. החבר שלי חטף כדור בכתף והמשיך להילחם".

על רגע המעצר סיפר ס' בראיון עליתון ישראל היום, "לא הייתי בבית כשהגיעו אליי. התקשרו אליי אמרו שיש חיפוש בבית, אני כמו אזרח שמציית לחוק, מתייצב לחקירה. רק אז התברר שאני חשוד ברצח של מחבל ב-7 באוקטובר, דבר הזוי לחלוטין. ככל שמתקדמת החקירה, שאני משתף איתה פעולה באופן מלא, נותן עדויות, סרטונים שצולמו במצלמת וסט, מבנים שאין פה משהו אמיתי, כלפיי לפחות".

"נלחמתי כדי להציל חיים של שוטרים ואזרחים ולבסוף נמצאתי נחקר אצל אותם חוקרים, הם אומרים לך שאתה לא יותר טוב מאותם מחבלים", אמר.

נציין כי המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של ס' ושל חברו, אך שופטת בית המשפט השלום בתל אביב אביטל אמסלם גלבוע סירבה לכך והחליטה לשחררם.

בני משפחת החשודים אמרו בדיון כי "מדובר בשני גיבורים שיצאו מהבית להילחם במחבלים. הם הצילו חיים כשהצבא לא היה שם. הם נסענו לדרום בבוקר השבת השחורה למען המדינה".

אחת האימהות אמרה: "הבן שלי לא עשה דבר. נסע לדרום להציל חיים. על מי המדינה מדברת? על מחבל נוח'בה שאנס, רצח וטבח בבני אדם. זה הזוי. אני רוצה לדעת מי נתן את ההנחיה לחקירה הזויה שכולה עלילת שווא".