בני גנץ
בני גנץצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר המחנה הממלכתי ח"כ בני גנץ קרא הבוקר (ראשון) לתת גיבוי למי שלחם בשבעה באוקטובר נגד מחבלים זאת ברקע החקירה נגד שלושה ישראלים שנחשדים ברצח מחבל.

"השבעה באוקטובר היה יום האסון הגדול בתולדות המדינה", פתח גנץ את דבריו. "‏ביום הזה קמו גיבורים רבים - חיילים, חברי כיתות כוננות, שוטרים ואזרחים - שנלחמו באומץ ורבים מהם נפלו בקרב".

‏הוא הדגיש כי "חומר הראיות בנוגע לאזרחים שנעצרו בחשד להרג בלתי חוקי של מחבלים אינו בידיי, ואני סומך על גורמי אכיפת החוק".

גנץ הבהיר: "‏לצד זאת, חשוב להגיד ברמה העקרונית - כל עזתי שחצה את קו הגבול באותו יום, דינו מוות. כולם בגדר סכנה ברורה ומיידית. עלינו לזכור, בשטח היו מוטלים כלי נשק רבים, וחלק מהמחבלים גם תפקדו כנהגים שחטפו אזרחים".

"‏לכן - בסיטואציה הזו, של כאוס, הפתעה ולחימת גרילה במשך שעות רבות, עלינו לתת גב רחב וגיבוי מלא למי שנלחם - חייל, שוטר או אזרח", קרא גנץ.

‏לסיום אמר כי "זו חובתנו כלפי מי שהצילו חיי אדם והגנו על הארץ שלנו, ואני מאמין שברוח הזו גם תנהג מערכת אכיפת החוק".

לפי החשד, המעורבים הרגו מחבל שלא היה שייך לכוחות הנוח'בה לאחר שחדר לשטח ישראל ב-7 באוקטובר, שכבר היה עצור ולא נשקפה ממנו סכנה. בימים האחרונים מתחזקות הראיות ביחידת חקירות ומודיעין במחוז תל אביב נגד שניים מהחשודים. וכאמור, במקביל, נחלשות הראיות נגד החשוד השלישי - סהר אופיר.

במשטרה הגיעו למסקנה כי אופיר אינו מעורב באירוע ולא צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום. סהר סיפר לכאן רשת ב' כי הוא לא היה באירוע ולטענתו "זה ניסיון נקמה על כך שדיווחתי שהנאשם גנב נשק של הימ"מ".

על התקרית, שבה נחשד, סיפר סהר כי "לא הייתי בסיטואציה כזו, מישהו זרק את השם שלי - עובדתית לא הייתי באירוע כזה". לדבריו, רוב היום מצלמת הווסט צילמה - "יש מי שיכול לתמוך בגרסה שלי, המיקום שטענו שהיה האירוע לא נכחתי בו". סהר טען כי "הבחור שמואשם פגש אותי ביום אחר, הוא לא אחד מהשלושה שנלחמתי לצידם, והוא לא מכחיש שלא הייתי באירוע".

יחד עם זאת, אופיר עדיין חשוד בגניבת אמצעי לחימה. זאת לאחר שלטענת המשטרה בחיפוש בביתו אותרו אקדח ורובה אם-16. אופיר הכחיש את עבירת ביזת אמצעי הלחימה. פרקליטו עורך הדין חיים שרייבהנד הכחיש כי נתפסו אצלו רובה ואקדח וטען שהאביזרים שנתפסו הוחזקו אצלו בהיתר וכבר הוחזרו לו בעבר על ידי בית המשפט.