הכנסת ספר תורה וחנוכת בית מדרש לזכר נחמן מורדוףדביר עמר

בחוות המכוך בבנימין נחנך בית מדרש והוכנס ספר תורה לעילוי נשמתו של נחמן שמואל מורדוף הי"ד, שנרצח לפני שנה בדיוק בתחנת הדלק בעלי.

האירוע נערך במעמד הרב חנניה פולק, רב הישוב אחיה, הרב אחיה בן פזי, רב היישוב עפרה, הרב בנצי בן פזי, מרבני ישל"צ, בני משפחה, חברים, ומאות מתושבי היישובים והחוות באזור.

"לא חשבתי לרגע שאזכרת השנה של נחמן תהיה כך אבל הקב"ה מנהיג את העולם, לפני חודשיים לא היה כלום - רק ברזלים ומחשבה לבנות - ברוך השם קפצנו למים והקב"ה עזר הרבה, זכינו שבית המדרש נראה כפי שנראה ועוד יגדל", שיתף הרב חיים מורדוף, אביו של נחמן.

הוא הוסיף: "ביום כזה הלב בוכה, מתגעגעים כולם לנחמן היקר שלנו אבל הקב"ה הוביל אותנו להפוך את היום הזה ליום שמחה, יצא משמיים ראש חודש, יום מיוחד, אם ה' עשה זאת זה אומר שה' רצה שזה יהיה ביום ובשעה שצריך להיות. אין דבר יותר גדול מלהפוך את היגון לשמחה. אנחנו מברכים דיין האמת אבל מאמינים שהקב"ה טוב ומטיב. לפני יותר משנה זכה נחמן לעלות לחווה, אני זוכר את ההתרגשות שלו, הוא היה מספר לנו שהולכים לעלות לנקודה חדשה. נחמן שמח אתנו מלמעלה בהקמת בית המדרש, מתפללים שבכל חווה יהיה בית מדרש שמאיר את האור של התורה ביחד עם החיבור החזק לארץ ישראל".

לאחר מכן בירך הרב פולק ברכת מציב גבול אלמנה. "יש מחלוקת ראשונים על ברכת מציב גבול אלמנה על בתי ישראל שמיושבים בתוקף ובגבורה או על בתי כנסת - כשיש לנו שילוב של בתי ישראל בישובם בתוקף ובגבורה וגם בית כנסת - אפשר לברך ומי שרוצה לברך - מוזמן".

ריקודים בהכנסת ספר תורהדביר עמר