פאראמדיק מד"א אביב אטרי על הטיפול בנפגעיםמד"א

גבר ואישה, זוג הורים מהגולן, נהרגו הערב (שלישי) מפגיעה ישירה ברכב בגזרת רמת הגולן.

הרכב עלה באש וצוותי ההצלה שהגיעו לזירה נאלצו לקבוע את מותם של השניים ששהו ברכב.

שוטרים וחבלני המשטרה של המחוז הצפוני מבודדים את זירות הנפילה וסורקים אחר שרידים נוספים, לשם הסרת סיכון נוסף לציבור. חמישה צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן בפיקודו של רב-רשף רועי פיניש פועלים במוקדי שריפה במרחב כתוצאה מהמטח.

פאראמדיקים של מד"א אביב עטר וטארק הייב סיפרו: "מייד לאחר האזעקות קיבלנו דיווח על 2 נפגעים ויצאנו למקום, הגענו לשטח והמראה היה קשה, ראינו רכב שספג פגיעה ישירה, ובחלקו הקידמי גבר ואישה מחוסרי הכרה שנפגעו אנושות. תוך הטיפול הרפואי נשמעו אזעקות נוספות ורצנו להתמגן וטיפלנו באירוע תחת האזעקות. כוחות של הצבא סייעו לנו במקום. מדובר באירוע קשה מאוד".

מ"מ מפקד תחנת גולן, רפ"ק חיים ביטוןדוברות המשטרה

בצה"ל אומרים כי זוהו כ-40 שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב מרכז רמת הגולן. מוקדם יותר היום מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מבנה צבאי של חיזבאללה במרחב כפר כילא.

חבר הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית) קרא לפעול בעוצמה מול חיזבאללה: "המלחמה עם מדינת לבנון היא מלחמת אין ברירה. החרבת הכפרים מדרום לליטני ורצועת ביטחון בדרום לבנון זו האופציה היחידה להסרת האיום. הגיע זמן הכרעה בצפון!".

מטח הרקטות מגיע בתגובה לחיסול שומר הראש לשעבר של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה והאחראי על העברת נשק ללבנון בתקיפה ישראלית על מכוניתו בכביש דמשק-ביירות, סמוך לבירת סוריה.

"היעד בתקיפה היה אחראי להעברת כוח אדם ונשק לחיזבאללה מסוריה", סיפרו גורמים לרשת "אל-חדת'" הלבנונית.

המחוסל הבכיר, יאסר נימר קרנבש, נהרג מתקיפת כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר הישראלית. בתקיפה ישנו הרוג נוסף שזהותו טרם פורסמה.