רס"ל טל להט
רס"ל טל להטצילום: באדיבות המשפחה

דובר צה"ל התיר הבוקר (רביעי) לפרסום כי רס"ל טל להט, בן 21, מכפר סבא, נפל בקרב במרכז רצועת עזה באזור מסדרון נצרים.

להט שירת כלוחם ביחידת מגלן, עוצבת הקומנדו.

הלווייתו תיערך היום בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בכפר סבא. מתחילת המלחמה נפלו 681 חיילים, מהם 325 במהלך התמרון הקרקעי ברצועה.

עיריית כפר סבא ספדה ללוחם שנפל: "טל, בנם של רן ורונית ואח ליונתן, בוגר בית הספר גורדון, חטיבת שז"ר ותיכון רבין בעיר, היה צעיר חייכן, חברותי, ונלחם באומץ ובעוז למען הגנת המולדת תוך חירוף נפשו".

ראש העיר רפי סער אמר: "הבוקר הזה נפתח בבשורה קשה ומצערת, עם דבר נפילתו של רס"ל טל להט. אני מביע את תנחומיי ומחבק את המשפחה. עיריית כפר סבא מלווה ותומכת בבני המשפחה בשעתם הקשה".

רן ורונית להט, הוריו של רס"ל טל להט סיפרו היום (רביעי) בריאיון לכאן רשת ב: "לא חשבנו שזה יקרה, הוא היה עסוק בלהרגיע אותנו. מה שהחזיק אותו בעזה זה הרצון לשחרר את החטופים".

"אני מאוד עצוב", שיתף אביו רן. "אני יושב בחדר שלו ואני בוכה. הוא הספיק לדבר עם סבתא וסבא שלו ולהרגיע אותם", סיפרה אימו רונית. "אנחנו בתוך ה-30 לאבא שלי שנפטר. על ערש דווי, הוא שאל אם יש עסקה ומה שלומו. כזה הוא היה, גם כשיש לחץ תמיד מוצא את הזמן להיות עם אנשים, לדבר איתם ולחזק אותם".

ביום שני עדכן צה"ל כי פראמדיק ביחידה הרב-מימדית (888) נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. כי הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי ומשפחתו עודכנה. הלוחם נפצע מירי פצמ"רים של מחבלים לעבר כוח צה"ל בזמן פשיטה על העיר עזה.

עיתונאי "הארץ" אמיר תיבון ותושב נחל עוז ספד: "טל להט ז"ל, לוחם מגלן שנפל הלילה בקרב בעזה, היה אצלנו בנחל עוז ב-7/10. הצוות שלו הגיע לשכונה שלי והוציא אותנו מתוך הממ"דים אחרי שעות ארוכות של סכנת מוות, ונשאר איתנו עד הפינוי המאורגן של היישוב בשעות הלילה. נזכור תמיד".

בתוך כך, הלילה עדכן דובר צה"ל כי מטוס קרב תקף אתמול בערב באמצעות חימוש מדויק מחבל מהזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס אשר השתתף, בין היתר, בטבח הרצחני שביצע חמאס בשבעה באוקטובר בעוטף עזה. כך נמסר מדובר צה"ל.

עוד נמסר כי "נבדקים דיווחים על פגיעה באזרחים, סמוך לבית הספר 'אלעודה בעבסאן' בחאן יונס, אשר מצוי בסמוך למיקום התקיפה. האירוע מתוחקר".

הסהר האדום הפלסטיני טען מוקדם יותר כי עשרות אזרחים נהרגו ונפצעו בתקיפה הישראלית, שלפי הטענות פגעה באוהלים של עקורים סמוך לבית הספר. בעזה טענו כי 29 בני אדם נהרגו בתקיפה.

מוקדם יותר השבוע פשטו כוחות צוות הקרב של חטיבה 7, שפעלו במרחב שג'עיה, על מתחם הלחימה והמפקדה של מחבלי חמאס שממוקם בבתי ספר ומרפאה שהוסבו משימוש אזרחי לצרכי טרור.

במתחם זה התבצרו, הסתתרו והוציאו לפועל פעולות טרור מחבלי גדוד שג'עיה של חמאס. במהלך הסריקות במתחם, לוחמי גדוד רותם איתרו והשמידו אתר לייצור אמצעי לחימה ועשרות אמצעי לחימה.

בנוסף, כוחות צה"ל ושב"כ בפיקוד אוגדה 99 החלו בפעילות לסיכול טרור במרחב העיר עזה, בין היתר במטה אונר"א הממוקם במרחב.

פעילות הכוחות במרחב החלה בעקבות מידע מודיעני על הימצאות תשתיות טרור של ארגוני הטרור חמאס וגא"פ, בהם מחבלים, אמצעי לחימה וחדרי כליאה וחקירות.