פגיעת הרקטה ברכב
פגיעת הרקטה ברכבצילום: כבאות והצלה

אורי קלנר, ראש המועצה האיזורית גולן, התייחס בריאיון הבוקר (רביעי) לכאן רשת ב' למטח שגבה את חייהם של הורים לשלושה ילדים.

"זו מציאות שהתרענו עליה כבר הרבה זמן, המצב שיורים פה פעם אחר פעם צריך להיות מוכרע על ידי הממשלה. יש פה משוואה שאנחנו כאילו בשוויון נפש מקבלים אותה", אמר.

עוד הוסיף כי "אנחנו מחזיקים עבור ישראל את הגבול והצבא צריך להגן עלינו, לא נהיה עוטף של שום דבר. אני לא מוכן לחיות במגרש משחקים של חיזבאללה, אני חושב שצריך לתקוף.

"ראינו ב-7 באוקטובר שאם אין אזרחים על הגבול אז אין שכבת הגנה לירושלים ותל אביב. הצבא נלחם בחזית והתושבים נדרשים להמשיך בשגרת החיים שלהם כדי לנצח".

על התחושות לאחר המטח הקטלני אמר כי "גם בבוקר הקשה הזה לא ניתן ולו לרגע את תחושת הניצחון לאויב, שניכנע או נישבר. תושבי הגולן בבתיהם, יש פה חוסן קהילתי גבוה והבנה שזאת המשימה הלאומית שלנו".

בני הזוג, תושבי הצפון, נהרגו מפגיעה ישירה סמוך לצומת נפח במהלך נסיעה ברכבם שעלה באש ונשרף.

השניים חולצו כשמצבם הוגדר אנוש אך בהמשך נאלצו הצוותים הרפואיים לקבוע את מותם.

פאראמדיקים של מד"א אביב עטר וטארק הייב סיפרו: "מייד לאחר האזעקות קיבלנו דיווח על 2 נפגעים ויצאנו למקום, הגענו לשטח והמראה היה קשה, ראינו רכב שספג פגיעה ישירה, ובחלקו הקידמי גבר ואישה מחוסרי הכרה שנפגעו אנושות. תוך הטיפול הרפואי נשמעו אזעקות נוספות ורצנו להתמגן וטיפלנו באירוע תחת האזעקות. כוחות של הצבא סייעו לנו במקום. מדובר באירוע קשה מאוד".

פאראמדיק מד"א אביב אטרי על הטיפול בנפגעיםמד"א

מטח הרקטות הגיע בתגובה לחיסול שומר הראש לשעבר של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה והאחראי על העברת נשק ללבנון בתקיפה ישראלית על מכוניתו בכביש דמשק-ביירות, סמוך לבירת סוריה.

"היעד בתקיפה היה אחראי להעברת כוח אדם ונשק לחיזבאללה מסוריה", סיפרו גורמים לרשת "אל-חדת'" הלבנונית.

תיעוד: צה"ל חיסל מחבל מיחידת הרקטות של חיזבאללהדובר צה"ל