נסראללה
נסראללהצילום: צילום מסך

חסן נסראללה, מנהיג חיזבאללה, אומר כי חיזבאללה ימשיך לסייע לעזה, כלומר לארגוני הטרור הפלסטיניים בהנהגת חמאס, כדי שהם יוכלו להשיג את יעדיהם.

בדברים שנשא בביירות אמר נסראללה, כי "ההתנגדות בלבנון (חיזבאללה) ממשיכה בדרך בה התחילה ב-8 באוקטובר במבול אל-אקצה (שמה של המתקפה המשולבת נגד ישראל) כדי שהיא תגיע ליעד המיוחל בכל חזיתות הסיוע, ואין אפשרות לסגת מכך".

לדברי נסראללה, חזיתות הסיוע בלבנון, תימן, עיראק והסיוע המדיני מצד סוריה ואיראן הן "התמונה המשמחת" ומולה "תמונה עצובה" של עמדת העולם הערבי והאיסלאמי כלפי עזה.

עוד אמר נסראללה, כי הלקח אינו בעמדת הרוב, אלא בחיפוש אחר האמת, בין אם האמת מצויה אצל הרוב ובין אם היא נמצאת אצל המיעוט.

"אם הרוב בעולם מחריש, אינו מסייע לעזה ותומך בישראל, אין משמעות הדבר ביטוי לאמת", אמר נסראללה.

"צבא הכיבוש הוא צבא ללא מוסר והאמת אודותיו החלה להתגלות", אמר נסראללה. "מזה שבועות לא נכנס סיוע לעזה הסובלת מסכנה של התפשטות רעב, מגפות ומחלות. האם ניתן להמשיך במציאות הזו בעזה?"

"אנו סבורים שאנו מקיימים את חובתנו, ובכל יום אנו מלווים שהידים, ואנו גאים בהם, ומיטב אחינו נופלים שהידים, ומנהיגינו שהידים", הוסיף נסראללה בציינו כי "כאשר נופלים בקרבנו שהידים, נהרסים בתינו או מאיימים עלינו במלחמה, אנו איננו מפחדים ולא נתנער מהאחריות שלנו".

בפני למוסלמים ברחבי העולם שאל נסראללה: על מה מוציאים המוסלמים את כספם היום כאשר שני מיליון מוסלמים בעזה מתים מרעב, ולשם מה צוברים טנקים, מטוסים ויכולות עצומות?"