פורום הר הבית

הרב שמואל אליהו: "מעולם לא קראתי לעלות להר הבית".

בהנהלת: גלוק17
ו' באב תשפ"א 18:36

עריכה | הגהה | הבאה לדפוס
לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:38

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:42

לא אני פרסמתי בשם הרב שמואל לעלות להר.

אני רק אומר שכצופה מהצד (אני אמנם עולה להר אבל לא משתתף בתחרות 'מי יחבר רשימת רבנים יותר ארוכה') אין סיבה שאני אעדיף את גירסת מורא מקדש לדעתו של הרב שמואל על פני גרסת ארגוני המקדש.

ו' באב תשפ"א 18:42

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:44

אגב, גם את המכתב שהוצג בכתבה לא ראיתי.

ו' באב תשפ"א 18:45
מה תגיב עכשיו?

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:44

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:45

ו' באב תשפ"א 18:46

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:48

ו' באב תשפ"א 18:48

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:50

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:56

כתבתי שלאור מה שהובא בכתבה (לפני שהבאת את המכתב שעל שום מה לא נמצא בה) אין לי סיבה להעדיף את גירסת מורא מקדש על פני גירסת ארגוני המקדש, אני לא רואה כאן זלזול.

ו' באב תשפ"א 18:56

ומטא"ר כבר הוכיחו חוסר אמינות כמה וכמה פעמים.

מורא מקדש לא נפלו בדבר כזה למיטב זכרוני.

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 18:59

אני לא מכיר את הפעמים הללו (זה לא בהכרח אומר משהו, כאמור, התחרות הזו לא מעסיקה אותי לרוב).

ו' באב תשפ"א 19:10

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 19:17

לא האמנת עד שהראו לך מכתב חתום.

כאילו שמטא"ר הראו אי פעם דבר כזה.

בקישורים ששלחתי לך תוכל לראות

שגם כשהם מראים מכתבים לעיתים מדובר בשקר.

והנה עוד שקר שנחשף:

"מי יעלה בהר ה

לפרטים ניתן לפנות באישי

י' באב תשפ"א 17:04
העמוד השלם בקישור (התמונה מהשורות האחרונות של העמוד).

הרב זלמן תומך בעליה?

לפרטים ניתן לפנות באישי

י' באב תשפ"א 22:22

הרבנים האחרים שהזכיר בשכבת גיל גבוהה יותר וסדר גודל משמעותי יותר משל הרב אליעזר.

לפרטים ניתן לפנות באישי

י' באב תשפ"א 22:45

​​​​​​​​​יהודים!!! הר הבית ביד ישמעלים ערלים! איככה אתם יושבים בבית ארזים ובית השם חרב?????

י' באב תשפ"א 23:24

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"א באב תשפ"א 20:25

אומר הירושלמי: רק אם יורה לך על שמאל שהוא שמאל ועל ימין שהוא ימין עליך לשמוע לו.

במידה ואתה יודע כי הוא טועה, יש לך הלכה פסוקה שמכל צורה שהסתכלת דברי הרב אינם נכונים, ויש תלמידי חכמים שמסכימים איתך, אזיי עליך לא לשמוע לדבריו ולקיים את ההלכה.

עכשיו אני מטיף לך מוסר שייגעץ. "וקשוט עצמך תחילה" היה מועיל לך יותר מאשר לכתוב לי את דבריך.

​​​​​​​​​יהודים!!! הר הבית ביד ישמעלים ערלים! איככה אתם יושבים בבית ארזים ובית השם חרב?????

י"א באב תשפ"א 21:12

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"א באב תשפ"א 21:13

ו' באב תשפ"א 23:29

''לעשות רצונך א-לוהי חפצתי''

משתדל לא לדבר עם בנות באישי

ו' באב תשפ"א 23:37

בין פעילי ההר יש יותר מדי גורמים שעבורם המטרה מקדשת את האמצעים.

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 23:40

ממטא''ר

ו' באב תשפ"א 23:41

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 19:05

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 23:32

זה נראה אתה עושה פה אי צדק...

אתה מוציא את האנשים פה כתומכי ומפיצי שקר, יש לך בעיה עם מטא''ר דבר עם שמשון אלבוים/אסף פריד, תמחה מולם

ו' באב תשפ"א 23:37

לפרטים ניתן לפנות באישי

ו' באב תשפ"א 23:38

ו' באב תשפ"א 23:40

שים לב לשרשור: התיוגים משורשרים להודעה הראשונה.

לא לדיון על אמינות פרסומי מטא"ר שהתחיל אח"כ.

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 20:30
ט' באב תשפ"א 21:28

לפרטים ניתן לפנות באישי

י' באב תשפ"א 01:51

אתה מדבר שטויות.

י' באב תשפ"א 01:52

לפרטים ניתן לפנות באישי

י' באב תשפ"א 01:53

י"ג באב תשפ"א 11:11

שהרב אליהו תומך עליה (כלומר מגיע ומחזק את ידיהם של העולים בכניסה להר וכו') ואף נראה שדעתו היא שמבחינה הלכתית להתיר לולא כמה מניעים מסויימים שקיימים (כמו התנגדות לדעת אביו). את הדברים שמעתי וראיתי בעצמי.

כלומר, הרב אכן אינו קורא לעלות להר הבית וגם אומר שלא הגיע הזמן לכך (לא מהצד ההלכתי). מצד שני, הרב מגיע לחזק את ידי העולים ואף פוסק בעניינים שקשורים ועוזרים לעלייה (בעבר שאלתי אותו האם טבילה במקום מסויים היא כשרה מדאו' לעניין עליה להר הבית, והרב ענה לי שכן ולא ענה 'אסור לעלות להר').

בעבר הייתי בשיעור של הרב שבו אמר כי לא הגיע הזמן לעלות להר הבית כי צריך קודם לרומם את העם וכו', לאחר השיעור הלכתי לשאול אותו על זה והרב צמצם מאוד את האמירה הזו ואמר לי ששני הדברים נצרכים וחשובים אלא שלרומם את העם יותר נצרך מאשר העליה להר וזו הייתה כוונתו בשיעור.

במידה ואני טועה בזכרוני, אז אני מודה כאן שטעיתי וחוזר בי מדבריי.

י"ג באב תשפ"א 17:38

אם הוא לא מתיר עלייה - מי בעל האחריות על הפסקים הללו?

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:08

ט' באב תשפ"א 22:10

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:14

ט' באב תשפ"א 22:15

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:16

ט' באב תשפ"א 22:16

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:17

ט' באב תשפ"א 22:18

"א"ר יהודה לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביזו בה ת"ח" (שבת קיט ע"ב).

לפרטים ניתן לפנות באישי

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:20

ללא רצון לעבוד את ה' באמת, רק לתקוע כבש על מזבח.

בערך כמוך.

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:21

ט' באב תשפ"א 22:21

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:22

לא, כי לי יש עסק עם ילדון בן 33!

ט' באב תשפ"א 22:23
ידעו תנ"ך לא פחות טוב ממך.

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:25

שִׁמְעוּ דְבַר-יְהוָה, קְצִינֵי סְדֹם; הַאֲזִינוּ תּוֹרַת אֱלֹהֵינוּ, עַם עֲמֹרָה.  יא לָמָּה-לִּי רֹב-זִבְחֵיכֶם יֹאמַר יְהוָה, שָׂבַעְתִּי עֹלוֹת אֵילִים וְחֵלֶב מְרִיאִים; וְדַם פָּרִים וּכְבָשִׂים וְעַתּוּדִים, לֹא חָפָצְתִּי.  יב כִּי תָבֹאוּ, לֵרָאוֹת פָּנָי--מִי-בִקֵּשׁ זֹאת מִיֶּדְכֶם, רְמֹס חֲצֵרָי.  יג לֹא תוֹסִיפוּ, הָבִיא מִנְחַת-שָׁוְא--קְטֹרֶת תּוֹעֵבָה הִיא, לִי; חֹדֶשׁ וְשַׁבָּת קְרֹא מִקְרָא, לֹא-אוּכַל אָוֶן וַעֲצָרָה.

ט' באב תשפ"א 22:25

זה בערך מה שכתוב שם.

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:27

ט' באב תשפ"א 23:31

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:29

ט' באב תשפ"א 22:19

לפרטים ניתן לפנות באישי

ט' באב תשפ"א 22:24

ההלכה שנלמדת ממנו היא שכשאדם מגיע למקדש עליו להביא קורבן.

לפרטים ניתן לפנות באישי

י"ג באב תשפ"א 11:20

לדבר ככה?! מי אתה בכלל?! ילד צוציק שחושב שהוא יודע משהו מהחיים שלו כי הוא למד לקרוא אל"ף בי"ת ומצליח לחבר את זה למשפט.

"ומקדשי תיראו אמר ה'" "לא מן המקדש אתה מתיירא אלא ממי שציוה על יראתו" "את ה' אלוקיך תירא" "את לרבות תלמידי חכמים" תלמיד חכם הושווה למקדש שהגמ' דורשת "כל מי שיש בו דעה כאילו נבנה בית המקדש בימיו" ואומרת שתלמיד חכם נקרא מזבח.

ממש עליך אפשר לומר שהתכוונו בקינות במה שאמרנו "אם יהרג במקדש ה' כהן ונביא". עולה להר, אל מקדש ה', אך מבזה את מנהיגי הדור וחכמיו.

י"ג באב תשפ"א 17:07
איש שאוהב קיש, וקוראים לו זלמיש, וגר מתחת לכביש, ודופק את הראש בפטיש, ובנעל דורך על עכביש

י"ג באב תשפ"א 17:39
לגבי ילד צוציק אני בהחלט יכול להסכים איתך, אלמלא תקלה אחת: המילה "צוציק" אינה קיימת בלקסיקון העברי.
ואני חושב שאני יודע איך קוראים לי, זה כבר אומר שאני יודע "משהו" מהחיים שלי, נכון?
ואני חושב שאני באמת יודע לחבר משפטים לא רק מאלף בית, (אגב, הראשי תיבות מיותרים) אלא גם מספר המסורת(למי שלא יודע- ספר ללמידת אלף בית לילדים)
ואם עד כה כתבתי לך כל המשפטים הללו, כנראה שאתה צודק, אני אכן יודע לחברם למשפטים.

לגבי ומקדשי תיראו שהזכרת, עליך להבין מה המשמעות. אין המשמעות חלילה להתרחק מהקב"ה כפי שידידינו מישיבת הקוטג' הר המור, אלא להתקרב לה' בחיל וברעדה, לעמוד לפניו ברננה בביתו, ולירא מפניו. אני בטוח שכולנו יודעים מה היא יראה בין אם זו יראה מהערס שבטעות דרכתי לו על הרגל, שלא ליראה הזו אני מתכוון, ובין היראה כשרואים שיטפון צונאמי, שיותר ליראה הזו אני מתכוון.
יראה מגודלו של ה', עצם הידיעה שבכוח פיו כל העולם יחרב. ליראה הזו אני מתכוון.
אבל יחד עם היראה מגיעה גם האהבה לה'.
כמו שאנשים מפחדים מהים הגדול ומלא הסכנות, אך הם עדיין אוהבים את הים ונהנים מגליו, כך אנו נהנים מזיו השכינה, כמו גלי הים.
ה' עצמו הוא מפחיד, אולם זיו השכינה, היא מלטפת, רכה.
זה כמו לשים בנאדם מול פרוז'קטור אינפרא סגול. הוא יתעוור.
אבל אם נותנים לו איזה פנסון מסכן, הוא יהנה ממנו. הוא ירגיש את האור הגדול בוקע מהאור הקטן.
ועל כן, כאשר ה' ציווה עלינו לבנות לו בית, המאושרים עלי אדמות הננו.
יש לנו אפשרות 'לשדרג' את הפנסון שלנו לפנס גדול יותר.
למנוע חלק מאיתנו בהשתתפות, זו טיפשות לשמה.
אם ה' היה אומר רק לבנים להיות שותפים בבניה, אז בסדר.
אבל כאשר יש הלכה מפורשת ברמב"ם בהלכות בית הבחירה שכל עם ישראל צריך לתרום מכספו ומכוחו לבניית הבית הגדול והקדוש, כולל גברים נשים ילדים וטף,
הרי שאף אסור למנוע מהן להשתתף במצווה.
על כן כאשר יש אדם, תלמיד חכם גדול ככל שיהיה, המנסה למנוע מהן להיות שותפות, לכולי עלמא אסור לשמוע לו.
וחוץ מזה, ישנם תלמידי חכמים רבים וטובים שאין להם שום מושג, במחילה מכבודם, מה ההלכה כיום לגבי הר הבית.
ולגבי תלמיד חכם נקא מזבח, גם שולחן שאוכלים עליו נקרא מזבח.
ואכן, ממש עליי היו עשויים לומר זאת, אלמלא תקלה אחת, אני לא כהן,
אני רק נביא.

כל טוב ווטסון ידידי!

י' באב תשפ"א 01:44

י' באב תשפ"א 01:48

י' באב תשפ"א 01:49

ואני הבאתי כאן את מכתבו הלאאא רשמי!

מתיר עלייה אך לא מעודד, שלום שלום ועוף לי מהחלום

י' באב תשפ"א 01:53

אז אל תביא לי צילומי מסך חסרי כל פרט מזהה, כאילו בגלל שהודבקה עליהם תמונה שלו זה נהיה אמין.

י' באב תשפ"א 01:54

הפרט המזהה של הרב שמואל נראה מזוהה מאד

י' באב תשפ"א 01:50

לפרטים ניתן לפנות באישי

י' באב תשפ"א 01:52

אתה סתם שמן,

שאוהב סופגנייה בשמן,

ושונא מכונות רנטגן!!!!!!