"קשה לעכל את הטרגדיה"אלירן אהרון

ביישוב כרמי צור מנסים לעכל הערב (רביעי) את הבשורה הקשה על מותו של רב סרן אליאב גלמן ז"ל, במהלך ניסיון פיגוע בצומת הגוש היום.

חבריו ושכניו ליישוב מספרים לערוץ 7 על דמותו. "הוא היה אדם יקר, צנוע ופשוט. איש שבבחינת אמור מעט ועשה הרבה. זו אבדה גדולה והתחושות קשות. אנחנו עצובים וכואבים", אומר חברו יהודה ולד - דובר היישוב כרמי צור.

הלוויתו של רב-סרן (מיל') אליאב גלמן ז"ל תתקיים בשעה 21:30 בבית העלמין בכפר עציון. הוא הועלה בדרגה לאחר מותו.

גלמן, ששירת במילואים כקצין ביחידה לשיתוף פעולה של חיל האוויר, הוא קרוב משפחתו של רס''ן בניה שראל הי"ד שנהרג במבצע ''צוק איתן''. 

חיו של גלמן ספד לו, "אנחנו מתעסקים במשפחה בביטחון, בהתיישבות. אחי נפל, הוא המובחר שבחבורה. מעבר לזה שהיה מ"פ, לוחם דגול בעל מידות, מצוין, דייקן, אהוב, אוהב, קשור לעם ישראל, לארץ ישראל, לתורת ישראל. היה עמל בתורה, כל יום, היה קם, לא משנה מה קרה בלילה, איפה ומה היה, גם בצבא. דף יומי, לימוד תורה, היה מחובר כל הזמן לשורשים של עם ישראל, של ארץ ישראל, של התורה הקדושה".

"אחי נפל בקרב, בקרב שאנחנו מכירים כבר תקופה ארוכה. אבל הקרבות והפרעות נמשכים כבר 150 שנה נגד עם ישראל מאז חלל הקרב הראשון ב-1873. גם אחי נכנס, אחי היקר, נכנסת למעגל הזה, לאותו מגש כסף ש-150 שנה העם הזה, בדור התחיה, ממשיך וגואל את ארץ ישראל ובונה את מדינת ישראל. ה' נתן, ה' לקח, יהי שם ה' מבורך".

מתחקיר האירוע עולה כי סמוך לשעה 12:20 הגיע המחבל, מורה למתמטיקה, ברגל מכיוון מחנה אל ערוב הנמצא בסמוך לצומת. המחבל עורר את חשדם של לוחמי גדוד חרוב מחטיבת כפיר שאיבטחו את הטרמפיאדה לכיוון דרום. שני לוחמים דרשו ממנו לעצור כדי לבדוק אותו.

בשלב זה פתח המחבל הפלסטיני בריצה כשבידו סכין שלופה והתקדם לעבר הטרמפיאדה, בהם המתין באותה העת גם גלמן. הלוחמים זיהו סכנה מיידית ופתחו באש לעברו. במקביל, הבחין רס"ן (מיל') גלמן במתרחש, התקרב לעברו של המחבל ושלף את האקדח שהוא נושא עמו על מנת לירות לעבר המחבל. גלמן נקלע לקו האש של לוחמי גדוד חרוב מחטיבת כפיר ונפגע משני קליעים בפלג גופו העליון.