רה''מ נתניהו בישיבת הסיעה

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח אחר הצהריים (שני) את ישיבת סיעת הליכוד בהתייחסות להחלטת בג"ץ על ביטול מתווה הגז אותה כינה "החלטה שגויה".

"החלטת בג"ץ בעניין מתווה הגז - שגויה. היא פוגעת קשה בכלכלה, פעמיים: ראשית היא מרחיקה את הוצאת הגז ממעמקי הים, שנית אנחנו נתפסים יותר ויותר בעולם כמדינה עם עודף משפטיזציה ועודף רגולציה. מדינה שקשה מאוד לעשות בה עסקים", אמר נתניהו.

לדבריו, "זה לא ירפה את ידינו, אני אמשיך: בכוונתי למצוא דרכים חוקיות להתגבר על תוצאות ההחלטה השגויה ולהביא את המיליארדים של הגז, יחד עם הגז עצמו, ממעמקי הים לכלכלת ישראל, לביטחון, לרווחה ולהטבת חייהם של כלל אזרחי ישראל".

בהמשך דבריו התייחס נתניהו לפרשת החייל היורה ולבקשתו של אביו של החייל לא לערוך לו משפט שדה, "כמוכם שמעתי את הדברים של אביו של החייל. אני חייב להגיד שכאבא לחייל הדברים נגעו ללבי. חיילי צה"ל, הילדים שלנו, עומדים בפני התקפות טרור רצחניות מצד מחבלים שבאים להרוג אותם. הם צריכים לקבל החלטות בזמן אמת, בתנאי שטח, בתנאי לחץ, בתנאי אי וודאות".

נתניהו הדגיש, "אני סומך במאה אחוז על צה"ל, על הרמטכ"ל, על הבדיקה. אני סמוך ובטוח שהבדיקה תתחשב בכל הנסיבות שתיארתי, לרבות התנאים המבצעיים. אני בטוח שהבדיקה תהיה מקצועית והוגנת כלפי החייל". 

בסיום הדברים התייחס נתניהו לחוק ההשעייה שיעלה בקרוב להצבעה, "חוק ההשעייה מגיע להצבעה, החוק הזה אמור להשעות מהכנסת את אותם ח"כים שמתייצבים נגד מדינת ישראל ובעד הטרור. אני מצפה מכל אלה שאומרים שהם בעד החוק – להצביע בעדו ושלא יתנו כאן רווח ויתרון לאלה שמעודדים את הטרור ומתנגדים למדינת ישראל".