איך בוחרים מברשות איפור? המדריך של יעל בלום

מברשת טובה תשמור על רמת הכיסוי של המייקאפ ותניח אותו בצורה טבעית, תדע לטשטש את הצלליות בצורה מקצועית ולהניח סומק באופן מחמיא.

יעל בלום , כ"ד באלול תש"פ

איך בוחרים מברשות איפור? המדריך של יעל בלום-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

אנחנו מדברות המון על מוצרי איפור אבל בואו לא נשכח לרגע את המברשות שלנו, שיש להן תפקיד לא פחות חשוב מהאיפור עצמו.

אני פוגשת בסדנאות שלי הרבה בנות שמתפלאות שיש לי כל כך הרבה מברשות ותוהות לעצמן למה צריך כמות כזו של מברשות. אז כמובן שמאפרות מקצועיות מחזיקות כמות גדולה הרבה יותר של מברשות מאשר בנות שלא משתמשות באיפור באופן מקצועי, אבל גם לבנות שחובבות איפור הייתי ממליצה להחזיק כמה מברשות איכותיות שיעשו בשבילן את העבודה.

לכל מברשת תפקיד קצת אחר. אופן הטשטוש וההנחה תלוי בגודל המברשת, אורך השיערות וצפיפותן.

ניקח רגע צעד אחורה ונבין למה בכלל נחוצות המברשות (ולא נקפח גם את הספוגיות)? בעצם אפשר למרוח כמעט כל מוצר איפור גם עם הידיים אבל אנחנו עלולות להיתקל בשתי בעיות:

הראשונה היא בעיית היגיינה. הידיים שלנו בדרך כלל לא לגמרי נקיות ולכן עשויות להעביר חיידקים לפנים. על העור שלנו, יחד עם מוצרים "רטובים" (נוזלים או קרמיים, שאינם אבקתיים), החיידקים עשויים להתרבות ולגרות לנו את העור.

הבעיה השני היא שמריחה עם הידיים נותנת תוצאה פחות אחידה וקשה יותר לטשטש עם האצבעות. נראה סימנים של טביעות אצבעות על המייקאפ ונתקשה להניח מוצרים אבקתיים בצורה טבעית ומחמיאה.

כאן נכנסות המברשות שהופכות לנו את האיפור למושלם. מברשת לא איכותית עלולה להנשיר שיערות ולאבד את צורתה, להשאיר כתמים לא מחמיאים של המוצרים האבקתיים, או סימני מריחה על המייקאפ והמוצרים הרטובים בכלל. לעומת זאת, מברשת טובה תשמור על רמת הכיסוי של המייקאפ ועדיין תניח אותו בצורה טבעית, תהיה מסוגלת לטשטש את הצלליות בצורה מקצועית ולהניח את הסומק באופן מחמיא.

גם ספוגיות איפור צריכות להיות איכותיות על מנת שלא ישאירו לנו סימנים וכתמים על האיפור.

היום ב"ה השוק מוצף במוצרים מעולים ואיכותיים ולא צריך לשפוך כסף כדי לקנות מברשות וספוגיות מקצועיות.

(מחפשת המלצות ספציפיות? צרי איתי קשר במייל 😊)

מה ההבדל בעצם בין ספוגית למברשת? איך נכון יותר להניח מייקאפ?

אז אין תשובה אחת נכונה. לכל אחת מתאים משהו אחר, במיוחד בגלל שכל אחת אוהבת את הגימור של המייקאפ אחרת. מי שאוהבת לשמור על כיסוי טבעי הייתי ממליצה ללכת על מברשת יחסית פתוחה ואוורירית או ספוגית. מי שאוהבת לשמור על כיסוי יחסית אטום תתחבר יותר למברשת דחוסה וצפופה.

צילום: יעל בלום

כדאי לזכור שמברשות פתוחות שהשיער בהן לא דחוס בצפיפות בדרך כלל יישמרו על מראה טבעי יותר, וזה נכון לכל מוצרי האיפור- לטשטוש רחב בשקע העין אשתמש במברשת עיניים גדולה ואוורירית, להנחת סומק בצורה מחמיאה אבחר מברשת "פלאפית" ורחבה.

אני אוהבת להשתמש במברשות צפופות יותר בעת הנחת מייקאפ וקונסילר כאשר אני רוצה כיסוי יותר אטום, ולטשטוש מוצרים רטובים כמו קונטור או סומק נוזלי. הדחיסות של השיערות במברשת שומרות על האטימות ושהפיגמנט לא יתפזר לי למקומות שהוא לא אמור להגיע אליהם.

בשבוע הבא בעז"ה נדבר על המוצרים שמחזירים לנו את החיוּת לפנים – הברונזר, הסומר והשימר, ונבין אילו מברשות יעבדו בשבילנו בצורה מקצועית, ואיך בדיוק מניחים אותם באיזורים השונים בפנים.

יעל בלום מאפרת מקצועית ומעבירה סדנאות אישיות. לכל שאלה, שיתוף או התייעצות בנושאי טיפוח, איפור ואסתטיקה מוזמנות לפנות אליי באינסטגרם העסקי שלי yael_blum_makeup . בואו, יהיה כיף 😊 מוזמנות לפנות באהבה גם במייל yaelipas@gmail.com.