הפרשן המדיני של וואלה, ברק רביד, תקף היום (רביעי) את מגיש הטלוויזיה אברי גלעד לאחר שזה נזף אתמול במגיש המבזקים של חדשות 13 לאחר שאמר כי ביידן הוא הנשיא הנבחר.

רביד סיפר כי בזמן שעבד בחדשות 13, עד לפני מספר חודשים, סרב להשתתף בתוכנית של אברי גלעד, "הופעתי בתוכנית הזאת פעם אחת שהייתה הראשונה והאחרונה. מדובר בבושה גדולה לערוץ 13 שהאיש הזה עדיין משדר תוכנית שמתיימרת להיות תוכנית אקטואליה. במידה וזה היה אי שם בלילה או בשעות הצהריים שאף אחד לא צופה והיא היתה כר לתאוריות קונספירציה, אז אולי זה היה ביזארי ולא נעים אבל זה היה לנורא".

נזכיר כי אתמול נזף גלעד, במבזקן משום שלטענתו הוא והכתב בארה"ב, גיל תמרי, מנסחים את הידיעות המוקראות בחדשות "כאילו המציאות היא שהנשיא דונלד טראמפ תמיד משקר ואילו ג'ו ביידן אומר אמת".

לדבריו, "המציאות שונה ובית המשפט העליון נותן סעד לטענות טראמפ".

כבר אתמול לאחר השידור ספג גלעד ביקורת מצד עמיתיו לערוץ לאחר שפרשן החוץ של הערוץ, נדב אייל, הגיב בטוויטר לגלעד וכתב: "היה משהו שהופיע בתכנית הבוקר של רשת, וחשתי צורך לתקן - אין בעיות "חמורות" שנחשפו עד עתה באף מדינה. היו שורה של טענות פייק, ממתים שהצביעו בפנסילבניה ועד לטעות מחשב במישיגן. הכל שקר. ביהמ"ש העליון הורה להפריד פתקי הצבעה שהתקבלו אחרי יום הבחירות בגלל עתירה. זה לא ישנה דבר כי הפער גדול בהרבה".

לדעתו, "מעולם לא חיכה אף מגיש של אף תכנית בוקר למדינות שונות בארה"ב לבצע אשרור רשמי של התוצאות לפני שהוא מכנה את הנשיא הנבחר, הנשיא הנבחר.

״טראמפ נבחר על פער קטן במדינות המפתח, וקראו לו מיד כך. למה? כי הוא הוכרז כך בתקשורת האמריקנית. כמו ביידן. אם משהו הוא טענת כזב ושקר או בלתי מוכחת, רצוי לא להשמיעה; ואם באה מנשיא ארה"ב להשמיעה ולומר שהיא ללא ראיות או כזב. ואם היא תפציע עם ראיות ובסיס - לומר כך בהחלט, גם אם זה יאכזב את הצד השני.

״השירות שאנחנו מעמידים לצופים הוא לא רמקול שדרכו אפשר לצרוח כל קללה, כזב ושקר. בשביל זה יש רשתות חברתיות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו