איילת שקד: "לא מתייחסת לרכילויות ולשיחות סגורות"

ח"כ איילת שקד הגיבה להקלטת שרה נתניהו בה היא נשמעת מכנה אותה "מופרעת" ותקפה את הממשלה על אופן ניהול משבר הקורונה.

רפאל לוי , כ"ט בחשון תשפ"א

ח"כ איילת שקד שוחחה היום (שני) עם מורן אזולאי בערוץ כנסת והתייחסה להקלטת שרה נתניהו בה היא נשמעת מכנה אותה "מופרעת".

היא האזינה להקלטה של שרה נתניהו ואמרה בחיוך, "אני לא מתייחסת. מעולם לא התייחסתי לרכילויות חסרות בסיס לא לשיחות סגורות ומוקלטות ואני בטח לא מתכוונת עכשיו לעשות את זה".

לדבריה, "אלה הקלטות ישנות שמישהו מצא לנכון להפיץ אותן. אבל מה שבאמת מעניין אותי, זה לא ההקלטות האלה ומה נתניהו אומר בשיחות סגורות, אלא איך נתניהו עובד בשביל הציבור בקורונה בשביל לטפל בבעיות הדחופות. אנחנו נמצאים במשבר אדיר. יש המון דברים שצריך לפתור ולא להתעסק בשטויות האלה".

על הצהרתו של העיתונאי רביב דרוקר כי לא בנט ושקד הם אלה שהדליפו לו את פרשת ביבי-טורס אמרה שקד, "אני יודעת כמובן, שלא אנחנו הדלפנו את ביבי טורס. גם אמרתי לא פעם ולא פעמיים שמי שאומר את זה מסתכן בדיבה כי זו דיבה מוחלטת. אני שמחה שרביב דרוקר אומר את זה בצורה ברורה, שכל המלעיזים בטוויטר יבינו שאין לנו שום קשר לזה"

"מה שמעניין אותנו כרגע זה שהממשלה הגרועה, הלא מתפקדת, המסוכסכת והמתקוטטת הזאת, לא עושה את מה שצריך עבור אזרחי ישראל. חנויות עדיין סגורות, ילדים מתרסקים מול מסכי הזום. למעשה גדל פה דור של זומבים. ילדים הם יצורים חברתיים צריכים עוד ילדים. צריכים חברים, צריכים להיפגש, ללמוד ולהרגיש".

שקד מסבירה כי ניתן לעשות זאת גם בתקופת הקורונה. "צריך לעשות פתיחה, רק לא מופקרת. לדוגמא, אפשר ללמוד בחוץ. ברוב המקומות בארץ מזג האוויר טוב. אפשר פשוט ללמוד בחוץ, זה הרבה יותר בטוח. אפשר לחלק את הכיתות לשתיים, שחצי ילמדו בכיתות וחצי בזום. אפשר לבדוק את כל ילדי ישראל פעם בשבועיים".

לשקד אין ספק שנדרשות בחירות כעת. "אם בעבר חשבתי ואמרתי שאסור ללכת לבחירות כי צריך להעביר תקציב, מכיוון שהם לא מעבירים תקציב ואין שום עדות לכך שהם מתכוונים להעביר אותו, עדיף ללכת לבחירות כמה שיותר מהר. עדיף להיות במערכת בחירות שלושה חודשים ולא להיגרר למערכת בחירות של שנה וחצי".

על תוצאות הועדה למינוי שופטים שפורסמו אמש אמרה שקד, "נתניהו מכר את הוועדה לבחירת שופטים לניסנקורן ולשופטים, פשוטו כמשמעו. המהלך קרה בשני צעדים. הצעד הראשון היה נתינת תיק המשפטים לניסנקורן והשני היה מלחמה בי כדי שאני לא אמונה. כרגע הנציגות של הליכוד במיעוט, שני קולות, ואין להן שום השפעה ושום יכולת לבחור שופטים שהמחנה שלנו היה רוצה".