דודי בונפיל
דודי בונפילצילום: עצמי

בבית היהודי נערכים לבחירות ליו"ר המפלגה שיערכו מחר (שלישי) ולבחירות לרשימת המפלגה שיתקיימו ביום שלישי הבא.

לקראת הבחירות לרשימה מציג ערוץ 7 את המועמדים השונים.

ספר קצת על עצמך?

נולדתי בשנת 1972 בעיר יהוד מונוסון, הבכור מבין ארבעה אחים. אחי הצעיר שימי בונפיל, סגן ראש העיר יהוד מונוסון, פעיל מאוד במפלגה.

הכירו את המתמודד: דוידי בן ציון
הכירו את המתמודד: מושיק גולדשטיין
הכירו את המתמודד: דובי מגנהיים
הכירו את המתמודד: קותי תנעמי
הכירו את המתמודדת: קלרה שמורק

למדתי ביסודי בממלכתי דתי "במעלה", הייתי חניך ומדריך בני עקיבא, ובישיבה תיכונית למדתי בנחלים. בהסדר למדתי בישיבת ימית נווה דקלים, בראשות הרב יעקב אריאל. ואת השרות הצבאי העברתי כלוחם קרבי בחטיבת גולני מסייעת 12.

בונפיל משמש כחבר מליאת המועצה האזורית גלבוע כשבע שנים, מתוכם חמש שנים כממלא מקום וסגן ראש המועצה בשכר והיה אחראי על ניהול תקציב בסך 30 מיליון ש"ח וכ-50 עובדים.

במועצת גלבוע כ-32 אלף תושבים המתגוררים ב-33 ישובים, קיבוצים, מושבים וישובים ערבים.

בין תחומי האחריות עליהן מופקד בונפיל: שירות לתושב, ביטחון, ביטחון מוס"ח, אגף שפ"ע, איכות הסביבה, פיקוח, וטרינריה, דת.

בונפיל גם ניהל את ועדת ארנונה ומחיקת חובות, וועדת נזקק, וועדת קורונה, ועדת מכרזים, יו"ר וועדת חקלאית והיה מ"מ קבוע יו"ר הועדה לתיכנון ובניה.

"האני מאמין שלי: סימן ההיכר שלי,בכל זמן ובכל תפקיד בוודאי בפוליטיקה זה אמינות, כנות ויושרה אישית וציבורית. ועוד משהו קטן -יש לנו אנשים מצויינים בבית ,בואו נאמין בהם ונטפח אותם", אומר בונפיל ומותח ביקורת מרומזת על הרעיון לשריין מתמודדים מבחוץ.

בונפיל מסביר מדוע החליט להתמודד לרשימת הבית היהודי, "הבית היהודי- זה הבית שלי. במשך שנים בוער בי הפער וחוסר החיבור בין ההנהגה לנציגים המוניציפליים בערים, מועצות אזוריות ובפריפריה.
פער שחוויתי בעצמי כנציג שטח בתפקידים המוניציפליים שמילאתי, מול משרדי הממשלה והכנסת.
רק מי שצמח מהשטח יכול להבין את המצוקות שחווים הנציגים המוניציפאליים בבואם עם בעיות וקשיים שונים להנהגה, מול ראשי הרשויות".

"לכן החלטתי להרים את הכפפה ולשים את כולנו במרכז, אני מתכוון לפעול בכל כוחי בעניין זה. השטח=המפלגה. אני מביא איתי ניסיון מוניציפאלי רב, כאחד שמבין את הצרכים של הנציגים, ויודע לקורא את המפה הפוליטית. מבקש את תמיכתכם כדי שאוכל להשפיע ולהיות הנציג שלכם בכנסת הבאה".

מה הדברים שתרצה לקדם במידה ותבחר לכנסת?

אשית אפעל לשיקום המפלגה ומוסדותיה, ע"י העצמת נבחריה בכל הרשויות. שנית אפעל לקבלת תיקים חברתיים וכלכליים שישרתו את המטרה של העצמת הנציגים שלנו בשטח. ככל שנהיה גדולים וחזקים במוניציפאלי כך נהייה גדולים וחזקים ברמה הארצית".

"אני חושב שעדיף לקחת תיק בינוני כגון משרד הדתות, מאשר תיק פופוליסטי כמו משרד המשפטים".

במי אתה תומך בבחירות לראשות המפלגה?

"מאחל הצלחה רבה לכל המתמודדים. מאמין שהטוב/ה מבניהם יוביל את הציונות הדתית. ויחד איתי נצליח להחזיר את הכבוד האבוד שלנו".

עם איזו רשימה לדעתך על הבית היהודי לחבור? לציונות הדתית וסמוטריץ' או לימינה?

"הבית היהודי מספיק גדול ומכובד לכשעצמו וראוי להוביל ולרוץ לבד ויכול לעמוד בפני עצמו. אני חייב לציין ולהדגיש כי השטח שייך לבית היהודי, אנחנו הלב הפועם של הציונות הדתית. עלינו להיות מובילים ולא מובלים מי שרוצה להצטרף מוזמן אלינו. אני אפעל לחיבור עם מי שישרת הכי טוב את האינטרסים והערכים של הבית היהודי".

איזה קהל אתה מאמין שביכולתך למשוך למפלגה?

"אני איש עשייה שנוגע בכולם. החל בציבור שלנו ועד לקהלים אחרים, כגון:מסורתיים, חילוניים, ספרדים, שכבות חלשות, פריפרייה, מושבניקים, קיבוצניקים ועוד כהנה וכהנה. אני בא לעבוד בשבילכם ולמענכם.
אני מתכוון שירגישו אותי בשטח גם ביום שאחרי..."