מושיק גולדשטיין
מושיק גולדשטייןצילום: באדיבות המצולם

בבית היהודי נערכים לבחירות ואחרי שנבחרה חגית משה לראשות המפלגה, ביום שלישי השבוע יבחרו חברי מרכז המפלגה את המועמדים לרשימה.

ערוץ 7 בסדרת כתבות עם המתמודדים. הכירו את מושיק גולדשטיין.

ספר קצת על עצמך?

גולדשטיין יליד 1965 נשוי למדלן ואב לחמישה ילדים בגילאי 14 עד 31: עידן, עוז, עילאי, עמית, ו עמיעד, גולדשטיין הוא סגן ראש עיריית גבעתיים, ואיש עסקים במקצועו.

הכירו את המתמודד: דוידי בן ציון
הכירו את המתמודד: דובי מגנהיים
הכירו את המתמודד: קותי תנעמי
הכירו את המתמודדת: קלרה שמורק
הכירו את המתמודד: דודי בונפיל

"גדלתי בחיפה למשפחה ציונית דתית שורשית ולהורים עולים מ_פולין. הבית של הוריי היה בית של אהבת האדם ונתינה אינסופית". "חונכתי לערכים של חסד, גאווה יהודית, עשייה, ואהבת ישראל ברוח הציונות הדתית. ערכים אלו היו העוגנים שלי לאורך כל שנות העשייה. לעיתים כשאני נתקל בדילמה מורכבת אני חושב על אבא, מה הוא היה עושה ומחליט בהתאם".

בגיל 4 עבר עם משפחתו לגבעתיים והתחנך במוסדות החינוך הממלכתי דתי בתל אביב ובישיבה התיכונית ביד בנימין. גולדשטיין הוא בעל תעודה במנהל עסקים וניהול כללי מאוניברסיטת בר אילן, והכשרת מנכ''לים של המרכז לשלטון מקומי.

בין פעילותו הציבורית: יו''ר הנהגת ההורים בתיכון אמי''ת גוש דן, יו''ר קהילת גבורת מרדכי גבעתיים, חבר מועצה וסגן ראש העיר גבעתיים במשך 13 שנים, מחזיק תיק מורשת ישראל, יו''ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, יו''ר החברה הכלכלית לפיתוח גבעתיים. בתחום העסקי עמד גולדשטיין והיה הבעלים של רשת קמונעית בתחום המזון.

מה האני המאמין שלך?

"הציונות הדתית היא גשר שמחבר - ולא גשר שדורכים עליו" כמו שאמר אורי אורבך ז''ל. ברמה האישית אני איש של אנשים. מה שמניע אותי בעשייה הם אנשים עצמם. להיות להם לפה, ולייצג אותם, ובעיקר לעשות טוב ולמצוא חן בעיני אלוקים ואדם.

מדוע החלטת להתמודד לכנסת?

המצב הפוליטי ציבורי של הציונות הדתית מחייב הכנסת אנשים שמחוברים לשטח. עלינו להחזיר לציבור שלנו את האמון שאבד. עלינו להשקיע בשטח-ברשויות המקומיות ובמנהיגות המקומית. להתמקד ביישובים, בקהילות, במוסדות, בערים ובמועצות. להגיע ולגעת באנשים. אם תרצו, להתחבר לשטח מחדש. חיבור מחודש ומחוזק. חיבור שרואה בכך מטרה עצמאית ולא רק כלי או אמצעי ליעד אחר.

מתוך אותה שליחות וחיבור לדרך ולחזון, החלטתי לקפוץ למים. לעזוב את המוכר והבטוח ולהעמיד את עצמי לבחירת הציבור. להמשיך את העשייה בה אני רואה שליחות במישור המקומי, למישור הארצי, ולהשתמש בניסיון העומד לרשותי לטובת מפלגת הבית היהודי וערכיה.

בעזרת ה', לאחר שאקבל את תמיכת חברי המפלגה, אני מתכוון להיות שליח אמת של התנועה וערכיה. אעבוד במסירות סביב השעון בשבילכם, ולייצג בנאמנות את דרכנו. יש לנו דרך מפוארת ועלינו ללכת לאורה, איננו צריכים לחפש נוצות זרות להתהדר בהם.

מה תקדם אם תבחר לכנסת?

זהות יהודית מחברת ומקרבת. אביא למישור הארצי את המודל שפיתחנו בגבעתיים. אנחנו נהיה הגשר של עם ישראל. בכנסת הבאה אפעל על מנת לחזק את הזהות היהודית מאירת הפנים והטמעת ערכי הציונות הדתי.

בשדה המפלגתי: אפעל להעצמת כוחם של חברי המרכז ולחידוש פעילות מוסדות התנועה שכבר לא פעילים כיום.

עם איזו רשימה לדעתך על הבית היהודי לחבור לציונות הדתית וסמוטריץ' או לימינה?

"הבית היהודי צריך לחתור לחיבור רחב ככל הניתן , אבל רק עם מי שמזדהה עם ערכינו ומבקש להיות איתנו בשותפות אמת. לא עלה תאנה ולא קישוט. הבית היהודי היא התנועה המרכזית והמשמעותית ביותר בציונות הדתית ועלינו להראות זה".

איזה קהל אתה מאמין שביכולתך למשוך למפלגה?

חילונים, מסורתיים ודתיים כאחד. בסופו של דבר עם ישראל מחובר למסורת אם מנגישים לו אותה בדרך של קירוב וחיבוק.