עו"ד קלרה שמורק
עו"ד קלרה שמורקצילום: באדיבות המצולמת

בבית היהודי מתקיימות היום (שלישי) בחירות ליו"ר המפלגה וכבר החלה ההיערכות לבחירות לרשימת המפלגה שיתקיימו ביום שלישי הבא.

לקראת הבחירות לרשימה מציג ערוץ 7 את המועמדים השונים.

ספרי קצת על עצמך?

שמורק ילידת התשל"ב 1972 נשואה לישראל ואם לשישה ילדים בגילאי 10 עד 25: יצחק חיים, מוריה, נועם, אביעד, דוד ויעל. מתוכם שניים נשואים. תושבת העיר פתח תקווה, ועורכת דין במקצועה.

הכירו את המתמודד: דוידי בן ציון
הכירו את המתמודד: מושיק גולדשטיין
הכירו את המתמודד: דובי מגנהיים
הכירו את המתמודד: קותי תנעמי
הכירו את המתמודד: דודי בונפיל

"גדלתי בדרום תל אביב למשפחה ברוכת ילדים ולהורים עולים חדשים מבריה"מ. גיליתי שאין דבר העומד בפני הרצון. חונכתי לערכים של חסד, נתינה, עשייה למען הפרט והכלל ואהבת ישראל, הכל ברוח הציונות הדתית. כל אלה היוו תשתית איתנה לעשייתי היומיומית, במשך השנים, למען הציבור".

שמורק היא בעלת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה, בעלת תואר ראשון במשפטים ובעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ועמלה בימים אלו על דוקטורט. בנוסף, משמשת כמגשרת ויועצת ארגונית לעסקים, ארגונים ועמותות.

"במשך שנים אני פועלת לרווחתם של קבוצות אוכלוסייה מגוונות, נשים, בני הגיל השלישי, בנוסף, אני עוסקת בקידום זכויות נכים ובעלי מוגבלויות. אני מכהנת בתפקיד מוניציפלי, מעין שיפוטי, בעיריית פתח תקווה. ומנהלת משרד העוסק בתחומי המשפט האזרחי והמוניציפלי".

בין פעילויותיה הציבורית היא משמשת כמנכ"לית "מרכז אתאל" לקידום זכויות נכים, בעלי מוגבלויות ובני הגיל השלישי בשיתופה של פרופסור בתיה חפציבה ליפשיץ מאוניברסיטת בר אילן. וכן כחברה במועצת נשים מנהיגות, מייסדת פורומים למשפחות, נשים ועזרה ליולדות. מובילה נשים וארגוני נשים למיצוי זכויותיהם. יו"ר פורום צעירים, הורים, ונוער סרוגים. ממייסדי הגרעין התורני בעיר יבנה. וממייסדי מרכז קהילתי ובית תפילה ליוצאי אתיופיה בעיר חולון.

מה ה"אני מאמין" שמניע אותך?

"האני מאמין שלי הוא שצריך לבטוח בקב"ה שברא את העולם, ונתן לאדם אפשרות להיות שליחו, שהרי ידועה השאלה מדוע לא ברא הקב"ה את עולמו מלכתחילה בשלמות אלא בחסרון? אומר הרב יעקב הלוי פילבר, שהתשובה לכך מצויה בדברי הכתוב 'אשר ברא אלקים לעשות' - אילו נברא העולם מלכתחילה בשלמות לא היה לנו בני האדם מה לעשות בעולם. על כן, ברא הקב"ה את עולמנו חסר כדי שאנו, בני האדם, נשלים על ידי רצוננו, השתדלותנו ומעשינו, חיסרון זה. אני שמחה שזכיתי להיות שליחתם של האומה הישראלית בכלל והציונות הדתית בפרט".

מדוע החלטת להתמודד לרשימת הבית היהודי?

"במשך שנים רבות של עשייה ברוכה, הפצירו בי רבות שאשתלב בתחום הפוליטי חברתי. כעת הגעתי להחלטה כי הציונית הדתית זקוקה למנהיגה מובילה שתחזק את הבית היהודי, תשקם אותו. אני בטוחה שיחד עם חברי המפלגה נרים את המפלגה לדרך חדשה. דרך שבא לא נזדקק לחבורים ונעמוד בזכות עצמנו ואף יותר".

מה הדברים שתרצי לקדם במידה ותבחרי לכנסת?

"בכנסת הבאה אכנס בכל כוחי, על מנת לחזק את הזהות היהודית והטמעת ערכי הציונות הדתית.
אוביל להעצמת כוחם של חברי המרכז בהובלת הבית היהודי למקום והמכובד הראוי לו. אדאג לפיתוח בינוי ושיכון מוזל לבני הציונות הדתית, בערים המרכזיות תוך שילובם במרכזי האוכלוסייה. כמובן, על ידי תיעדוף במתן סיוע לרווחת זוגות צעירים בציונות הדתית".

אתגר נוסף המציבה לעצמה שמורק הוא קידום החינוך "שמוסדות החינוך שלנו יגדלו, ו'ישדרו' עוצמה והישגים רוחניים וגשמיים ועל ידי כך, נזכה להמשיך ולהיות מורי הדרך בקידמת במת העשייה הציבורית. מתן עזרה מסיבית להקמת ישיבות ובתי מדרש. תוך עידוד להשתלב במרכזי אוכלוסייה.
אדאג להעלת קרנה של תורה, בעזרת מתן מעמד והטבות מוגברות לבחורי ישיבות ההסדר ולצעירים.
אלחם למען חיזוק ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

"אדאג להעצמת נשים וארגוני נשים בציונות הדתית. שילוב הציונות הדתית במערכת החוק והמשפט. הובלת חקיקה לקידום והעצמת בני הגיל השלישי נכים ובעלי מוגבלויות. אדאג שנעמוד בעמדות מפתח בכנסת ה-24 בתפקידים משמעותיים ומובילים".

במי את תומכת בבחירות לראשות המפלגה?

"במי שיתחבר לחזון שלי, שהינו מתן רוח חדשה ישרה מתוך דרכי נועם אמיתית ולא רק כסיסמא. אשמח לשתף פעולה עם כל מי שמאמין בערך זה ובעשייה פוליטית, הנובעת מתוך יושרה וישרות. אדגיש כי לחברי מרכז הבית היהודי יש את הכוח והתבונה לבחור את המועמד הראוי והמתאים להובלת הבית היהודי. ואני מאחלת לכולנו בהצלחה רבה".

עם איזו רשימה לדעתך על הבית היהודי לחבור לציונות הדתית וסמוטריץ' או לימינה?

"הבית היהודי יחד עם חברי המרכז יעלה ויצליח. אני מאמינה כי בזכות איחוד הכוחות, חשיבה מחוץ לקופסא וחיבור נכון, נוכל לעמוד ברשות עצמנו ולא נזדקק לחבור למפלגה זו או אחרת ונהיה אנחנו הגרעין המרכזי בציונות הדתית".

איזה קהל את מאמינה שביכולתך למשוך למפלגה?

"בני אדם אוהבים ונוטים להצטרף לעשייה, לא להפרחת סיסמאות באוויר. העשייה הענפה שלי במגוון מרחבי פעילות כאמור, בכל תחומי החיים ועם ציבורים מאוד מגוונים אשר ביכולתי למשוך למפלגה, כגון: נשים, גברים, צעירים, משפחות, נכים, בעלי מוגבלויות, קשישים, חילוניים, דתיים, מסורתיים, תורניים, אשכנזים וספרדים, עולים חדשים. אני מאמינה שמתוך אחדות, יחד נעשה, נעלה ונצליח. אני מבטיחה התחדשות מתוך רצון ואמונה להיות שליחה נאמנה שלכם. המהפך מתקרב".