קותי תנעמי
קותי תנעמיצילום: גולן שמעוני

בבית היהודי נערכים לבחירות לרשימת המפלגה שיתקיימו בעוד שבוע. לקראת הבחירות לרשימה מציג ערוץ 7 את המועמדים השונים.

ספר קצת על עצמך

"יקותיאל (קותי) תנעמי, עו"ד בן 55 נשוי לליאורה ואב לאריאל אלעד תמר ואליאב, חבר מועצת גדרה משנת 2003 מכהן כיום כסגן ראש מועצה.

הכירו את המתמודד: דוידי בן ציון
הכירו את המתמודד: מושיק גולדשטיין
הכירו את המתמודד: דובי מגנהיים
הכירו את המתמודדת: קלרה שמורק
הכירו את המתמודד: דודי בונפיל

"בוגר ישיבה תיכונית אור עציון תלמידו של הרב דרוקמן. רס"ן במיל בחיל רפואה, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, בעל משרד עו"ד עצמאי משנת 1996.

במסגרת חברותי במועצה, שימשתי במגוון תפקידים ובין היתר כממונה על החינוך, ממונה אגף תפעול וממונה אגף שפ"ע. בתפקידים אלו ניהלתי ועדיין מנהל פרוייקטים גדולים בהיקפים גדולים".

מדוע החלטת להתמודד לרשימת הבית היהודי?

"לאחר אין ספור התלבטויות החלטתי להגיש את מועמדותי לרשימת הבית היהודי לכנסת ה–24. החברים לחצו עליי להגיש מועמדות ואני מודה כי גם בתוכי היה קיים הרצון לקום ולעשות מעשה.

הציבור שלנו נמצא במשבר עמוק, אין לנו 'בית' ומכל עבר ,"רוכבים" ומנצלים את הנכסים של ה'הבית היהודי'. וכשאני אומר נכסים אני מתכוון, בין היתר, לכך שהמפלגה שלנו הינה אחת הבודדות שיש לה סניפים ונציגים בכל ישוב בארץ. רק למפלגה שלנו יש אנשים ערכיים המחכים בכיליון עיניים ליום פקודה נכונה. לצערי במערכות הבחירות האחרונות לא השכלנו לנצל את הכח שלנו ובכוונתי לדאוג לכך שהפעם נשכיל לעשות זאת".

תנעמי מסביר כיצד יש להתחבר לשטח ולהפעיל אותו לטובת המפלגה, "בראש ובראשונה בכוונתי לדאוג להחזיר את הכח לשטח, לתת לחברי המפלגה אפשרות להשפיע. אני מאמין שכאשר ניתן לחברי המפלגה את האפשרות להשפיע הם יחזרו הביתה ויחזירו אותנו לקדמת הבמה הפוליטית ולמקום הראוי לציונות הדתית.

בכוונתי לדאוג לשינוי החוקה כך שחברי המפלגה הם אלו שיקבעו מי יהיו המנהיגים שלנו. בכוונתי לדאוג לשינוי שיטת בחירת החברים לרשימה לדאוג שהחוקה תאפשר בחירת נציגים אזוריים ובכך לחבר/להחזיר את הפריפריה הביתה".

"שנית בכוונתי לפעול לאיחוד מלא בין כל המפלגות הציונות דתיות ולהקים מפלגה ציונית דתית אחת, שתדע להכיל את כל חלקי הציונות הדתית יחד. אני מאמין, בכל הצניעות שיש לי את היכולת לחבר בין כל הקבוצות ולהביא לאיחוד המיוחל".

על יושבת ראש המפלגה הנבחרת חגית משה אמר תנעמי, "אני מברך את חגית על היבחרה. אני מאמין וסומך עליה שתביא לשינוי המיוחל. תוצאות הבחירות הוכיחו את טענותיי לאורך כל הדרך. הציבור שלנו רוצה מפלגה דתית לאומית אחת. הציבור שלנו מאס בשימוש שעושים "אחרים" על גבינו.

כל מפלגות הציונות הדתית, חייבות להתאחד תחת בית אחד ולסיים את הפילוג שכפי שהוכח מביא לכולנו רק נזק".

איזה קהל אתה מאמין שביכולתך למשוך למפלגה?

מי שמכיר אותי יודע, שאני מחובר לכלל האוכלוסייה ויש ביכולתי להביא קולות מכל המגזרים. אנחנו כציונות דתית חייבים להביא אלינו את כל אלה שמאמינים ומכבדים את ערכי היהדות וערכי היהדות חשובים להם גם אם הם בעצמם אינם שומרי מצוות.

ההצלחה הגדולה האחרונה שלנו היתה בבחירות 2013 כאשר פנינו לציבור זה וחיברנו אותו אלינו וכך צריך להיות.

אני מתחייב להיות שליח נאמן - לא לשכוח מי שלח אותי ובעיקר לאיזה מטרה נשלחתי.