דוידי בן ציון
דוידי בן ציוןצילום: דוברות

חברי מרכז הבית היהודי יצביעו ביום שלישי הקרוב בפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת ה-23.

ערוץ 7 בסדרת כתבות עם המתמודדים, והפעם - הכירו את דוידי בן ציון.

ספר קצת על עצמך

"גדלתי בקרית ארבע להוריי הרב שמעון בן ציון, נכה צה"ל ממלחמת לבנון הראשונה ורב במכון מאיר בירושלים, ולאמי שפרה בן ציון זכרונה לברכה, בעצמה אלמנת צה"ל שאבדה את בעלה הראשון באותה מלחמה חודש לאחר חתונתם. בית של חסד אור שמפיץ טוב לכל הסביבה במסירות אין קץ.

הכירו את המתמודד: מושיק גולדשטיין
הכירו את המתמודד: דובי מגנהיים
הכירו את המתמודד: קותי תנעמי
הכירו את המתמודדת: קלרה שמורק
הכירו את המתמודד: דודי בונפיל

"למדתי בישיבת אלון מורה בראשות הרב אליקים לבנון והתגייסתי לגדוד 101 של הצנחנים שירתי כלוחם וקצין, אני ממשיך עד היום לשרת במילואים כמפקד פלוגה בדרגת רב סרן בחטיבת הצנחנים במילואים חוד החנית, אני מאד גאה באנשי המילואים ורואה בשירות הזה סוג של שמורת טבע ישראלית שיש לשמר ולטפח".

הכירו את המתמודד: דוידי בן ציון

"אני נשוי ואב לחמישה ילדים ולפני עשור שנים נקראתי לנהל במועצה אזורית שומרון את פרויקט ההסברה 'שומרון – נעים להכיר' שהביא קרוב למיליון יהודים לביקור בשומרון על מנת לצמצם את הבורות ביחס למציאות הקיימת ביהודה ושומרון. מאז למעשה אני משרת במועצה אזורית שומרון ובשש השנים האחרונות אני סגן וממלא מקום ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אני מחזיק את תיק החינוך על עשרים ושניים אלף התלמידים שבו ועיקר עיסוקי הוא בינוי מוסדות החינוך, שיפור מערך החינוך המיוחד ומענה מיטבי לנוער בסיכון, אני רואה חשיבות רבה בהשקעה דווקא באוכלוסיות הזקוקות לסיוע מוגבר".

מדוע החלטת להתמודד לרשימת הבית היהודי?

"למען האמת, טוב לי מאד במקום בו אני נמצא כעת, השילוב של עיסוקי במועצה לצד חברותי בדירקטריון קק"ל מעניק לי כר עשיה נרחב, ובכל זאת החלטתי להתמודד לרשימת הבית היהודי כיון שיש לי רצון עז לפעול עבור אחיי בכל רחבי ישראל, בנגב ובגליל, ביהודה ושומרון, בירושלים ובמרכז, בעיר ובכפר.

הבית היהודי נמצא היום בנקודה קריטית שבה יוכרע אם ימשיך או חלילה יחדול ואני רתום למשימת שיקום הבית הפוליטי של הציונות הדתית. אני מאמין שלבית היהודי יש תפקיד יחודי בחיבור הגוונים השונים בעם ישראל והיכולת להכיל את קשת הסגנונות הרחבה של הציבור הדתי לאומי".

מה הדברים שתרצה לקדם במידה ותבחר לכנסת?

"לאחר פטירתה של אמי האהובה שפרה, הקמנו עמותה בשם 'שפרה – פשוט לאהוב' שבמסגרתה אנו פועלים עבור נוער בסיכוי, הקמנו בית מוגן לנערות, יחידת בוגרות וכעת אנו בבניה של מרכז יום יחודי לנוער נושר. אני רואה חשיבות רבה בקידום תחום החינוך המיוחד לבעלי צרכי מיוחדים, שיפור המענה לנוער נושר ובעלי מוגבלויות.

אני מאמין בחשיבות מוסדות הציונות הדתית על שלל סוגיהם, תקציב זו לא מילה גסה אלא כלי פרקטי לקידום אידיאלים ואם אין קמח אין תורה.

בעיני תפקיד איש הציבור הוא להגיע לכל נקודה בשטח ולהוות כוח סיוע משלים לפעילות אנשי השטח המקומיים. החיבור בין הדור הותיק לצעיר הוא מפתח להצלחה בע"ה.

עם איזו רשימה לדעתך על הבית היהודי לחבור? לציונות הדתית וסמוטריץ' או לימינה?

"הבית היהודי הוא המקף המחבר בין ציבורים לא רק בין דתי ולא דתי אלא גם בין הזרמים השונים בתוך הציבור הדתי. עלינו לחתור לאיחוד רחב ככל הניתן, שיתן ייצוג הולם לכל היופי המיוחד שבציבור שלנו"

איזה קהל את מאמין שביכולתך להביא למפלגה?

"אני מאמין שהקהל שאוכל לחבר למפלגה הוא רחב ומגוון, צעירים מכל הארץ, אנשי התיישבות מהנגב ומהגליל, חלוצי יהודה ושומרון וחבריי מערי המרכז. כמי ששירת שנים בסדיר ובמילואים עם דתיים ושאינם, בני עיר וכפר, צברים ועולים חדשים, אני מכיר את השפה ואוהב להתחבר לכל יהודי באשר הוא".