דובי מגנהיים
דובי מגנהייםצילום: יניב שמידט

בבית היהודי נערכים לבחירות לרשימת המפלגה שיתקיימו בעוד שבוע. לקראת הבחירות לרשימה מציג ערוץ 7 את המועמדים השונים.

ספר קצת על עצמך

"דובי מגנהיים, יליד 83, נשוי טרי 3 חודשים. נולדתי בארגנטינה, אח בכור בין ששה אחים, עליתי לארץ עם כל המשפחה בשנת 96. חניך ומדריך בבני עקיבא מגיל צעיר, בוגר מכינת "עצמונה" בגוש קטיף, לשעבר יועץ של חבר הכנסת מוטי יוגב, מנהל היישוב האדורה בהווה".

הכירו את המתמודד: דוידי בן ציון
הכירו את המתמודד: מושיק גולדשטיין
הכירו את המתמודד: קותי תנעמי
הכירו את המתמודדת: קלרה שמורק
הכירו את המתמודד: דודי בונפיל

מדוע החלטת להתמודד לרשימת הבית היהודי?

"החלטתי להתמודד לרשימה לכנסת במסגרת הבית היהודי כי אני מאמין שלציבור הדתי מגיע שהקול שלו יישמע. חשוב להחזיר את האמון של הציבור בשליחי הציבור שלו, לשמור על יושר, אמת ודרך ישרה.
במסגרת העבודה שלי בשנים האחרונות בכנסת, למדתי את הכלים ואת הדרכים לקדם את המטרות שאני מציב לעצמי כנציג ציבור".

מגנהיים מבהיר, "לא הכל אפשרי וצריך לדעת לא להבטיח הבטחות ללא כיסוי. אני חושב שצריך לשבת כמפלגה ולהחליט מה סדר העדיפויות של כלל הנושאים שבוערים במגזר שבהם צריך רוצים לטפל. חשוב גם להיות קשובים לציבור בכלל ולאנשי השטח של המפלגה, הם בסוף המפגש שלנו עם האזרח בשטח ומהם ניתן ללמוד מה יותר חשוב לציבור".

מה הדברים שתרצה לקדם במידה ותבחר לכנסת?

"בכנסת הקרובה ארצה לקדם מספר נושאים שלמדתי אותם בשנים האחרונות: הורדת שכר הלימוד במוסדות הציונות הדתית, יש מספר אפשרויות איך לעשות את זה, אבל בשביל זה צריך מפלגה שזה מעניין אותה.

"נושאים נוספים שארצה לקדם הם הרפואה בפריפריה, מוגנות ברשת, דמי אבטלה לעצמאיים ונושא נוסף שקרוב מאוד לליבי וחשוב שהמפלגה תשים למטרה הם הרווקים במגזר, לא בטוח שהכנסת זה המקום אבל לח"כ יש כלים שיכולים לסייע בפתרונות יצירתיים. כמובן, דרך פניות הציבור שח"כ מקבל הוא מגלה נושאים חדשים שמצריכים טיפול הן בחקיקה והן בוועדות הכנסת השונות".

מגנהיים מתייחס לבחירתה של חגית משה לראשות הבית היהודי ואומר, "זה לא סוד שתמכתי ועזרתי לחגית משה בגלוי, ואני שמח שהיא נבחרה ליו"ר הבית היהודי. אני חושב שההתמודדות הייתה על הדרך והציבור בחר בדרך אחת. ניר אורבך היה מועמד ראוי, עם רזומה מכובד, ואני קצת מצר שההתמודדות ירדה למקומות נמוכים מדי, זו אחת הסיבות למה הציבור מואס בנו, ובצדק".

עם איזו רשימה לדעתך על הבית היהודי לחבור? לציונות הדתית וסמוטריץ' או לימינה?

"אני מאמין שקודם כל צריך לחבר את כל חלקי המפלגה, לאחות את הקרעים ולצאת לדרך ביחד. מפלגת האיחוד הלאומי היא מפלגה כמעט זהה לנו בדרך ואיתם צריך לשבת קודם. לא מתוך התבטלות לאור המצב בסקרים, כי אני חושב שהשטח של הבית היהודי הוא המנוע העיקרי למערכות הבחירות לא בכדי גם נפתלי וגם בצלאל ניסו להעביר את אנשי השטח של הבית היהודי אליהם במאמץ גדול שברובו לא צלח. צריך לשבת ולסגור הסכם איחוד מכובד, שבו כל אדם יוכל לקחת חלק במפקד הציונות הדתית ובקבלת ההחלטות".

איזה קהל אתה מאמין שביכולתך למשוך למפלגה?

"אני מאמין שזה הזמן לצעירים. גדלתי אצל איש ציבור מהטובים ביותר, חבר יקר בנפש, מוטי יוגב, וממנו למדתי מהי המשמעות של להיות שליח ציבור. הרצון לסייע לכל פנייה, ההקשבה, הקשר האמיתי עם האנשים (לא רק בזמן בחירות), האמת והיושר וההבנה שלעבוד למען הציבור זה אחריות כבדה, אלו דברים שקבילתי ממנו ובעז"ה אדע ליישם בדרכי הציבורית. אני אחד מהחבר'ה, לא מורם מעם, דוגרי.
אני חושב שהגיע הזמן לתת את הצ'אנס לאנשים שגדלו בתוך המערכת, לא כוכבים שבעים שלא יעבדו בשביל הציבור. אני בא לעבוד".