צבי גרינהיים ואסתר חיות
צבי גרינהיים ואסתר חיות צילום: ללא

באזכרה השנתית למשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק בבית הקברות טרומפלדור, שימש כחזן צבי גרינהיים, חזן בית הכנסת הגדול בתל אביב.

"כמנהג ומסורת הייתה לי הזכות לשמש כחזן באזכרה למשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק בבית הקברות הלאומי טרומפלדור", הוא סיפר למדור '7 ברנז'ה'.

"השנה חלקו כבוד נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והמשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין. נכחה בטקס גם המוסיקאית והמלחינה נורית הירש".

עוד באותו נושא:
אסתר חיות, צבי גרינהיים, אליקים רובינשטיין
צילום: יחצ

שכונת רמת אשכול בעיר לוד קיבלה חיזוק מאנשי 'מכון מאיר' בעקבות אירועי החודש הקודם. רבני המכון עברו בבתי הכנסת, פגשו בפצועים מהאירועים וסייעו במה שניתן. הרב דב ביגון הזכיר לתושבי השכונה את דרכו של הרב אלישע וישליצקי זצ"ל, רב במכון מאיר ואבי הגרעינים התורניים, שהדגיש את הצורך להגיע לכל מקום בו זקוקים לחיזוק.

מכון מאיר בקבלת שבת מחזקת המאפילה על קולות המואזין דוברות

רב מכבי תל אביב ואיש החסד הרב יעקב גלויברמן הגיע לנחם את שרת החינוך לשעבר לימור לבנת שיושבת שבעה על פטירת אמה זמרת המחתרות שולמית לבנת.

הרב יעקב גלויברמן
צילום: באדיבות המצולם

מפלגת עוצמה יהודית חנכה השבוע את משרדיה החדשים של המפלגה בהתרגשות רבה. בינתיים, מנכ"ל המפלגה יצחק וסרלאוף, התרגש במיוחד כשזכה לסיים מסכת סוכה בשיאו של טקס חניכת המשרדים.

מרים פרץ התרגשה לחגוג בת מצווה לנכדתה אלומה איתם.

יועצת התקשורת של ח"כ מיקי זוהר, דבורה גינזבורג עקביה ילדה בן. בנה שנולד הוא אח לרעות ואלישע.

מזל טוב לראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא והרבנית רעיה שפירא, שנולד להם נכד חדש, בן לנתנאל וטובה פורמן.

מזל טוב לרב אורי רותם, ר"מ בישיבת מרכז הרב וחתנו של הרב חיים שטיינר ששמח השבוע באירוסי בתו מוריה רותם עם מלאכי פוזן, בנו של הרב עקיבא פוזן.

מזל טוב לרב אהרון דרשביץ, אב בית דין הרבני באר שבע, שזכה השבוע לחבוק נכדה, בתו של פנחס דרשביץ.

ארי קלמן, הכתב הפוליטי של 'בחדרי חרדים', התארס השבוע בשמחה ובששון. הווארט נערך בארצות הברית יחד עם משפחתו ומשפחת הכלה תושבי ארה"ב.

איש רדיו 'כאן מורשת' מענדי גרוזמן בישר בשמחה על הולדת בתו הבכורה.

השיעור שהתלמידים מלמדים: הפודקאסט החדש 'דברים שהלוואי שידעתי בגיל שש עשרה' נוצר בידי תלמידי אמי"ת חברה ומשפט ברעננה עידו אילוביץ' ודולב שרעבי. הם אירחו השבוע בפרק מיוחד בסדרה שמייצרים תלמידי רשת אמי"ת בכל הארץ, את הקצין הפצוע זיו שילון, יזם, פעיל חברתי ואיש שכולו השראה. שילון הכניס את התלמידים אל עולמו של אדם שהיה לו את כל הסיבות להרים ידיים. למרות זאת, הוא לא ויתר על החלומות שלו והתאים את עצמו למציאות החדשה. "זה לא משנה אם איבדת בן משפחה או חבר קרוב, זה לא משנה אם נפצעת, בסופו של דבר זה הגישה של איך אתה מתמודד עם המצב כמו שהוא, קשה ככל שיהיה, צריך להמשיך ולא להיתקע בעבר", אמר שילון לתלמידים. "הכי חשוב להתמיד במשימה ולחלום בגדול".

תלמידי אמי"ת בפודקאסט עם זיו שילון
צילום: אמיר קלנגל

הארגון היהודי-בינלאומי "לימוד FSU", ששם לעצמו למטרה את חיזוקה של הזהות היהודית בתפוצות, אישר את מינויה של נטשה צ'צ'יק למנכ"לית הארגון, כך הודיע הוועד המנהל השבוע. נטשה צ'צ'יק מכהנת כמנכ"לית בפועל בחודשים האחרונים; היא החלה את עבודתה בארגון בשנת 2016 בתפקיד מנהלת קשרי ממשל ותקשורת, לאחר שייעצה לארגון בעבר. ילידת מוסקבה, צ׳צ׳יק עלתה לישראל בשנת 1997. שירתה בצה״ל בתפקיד פיקודי, והינה בעלת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ותקשורת מהאוניברסיטה העברית בירושלים. החזיקה בעברה במשרות בישראל ובגרמניה בתחומי קשרי ממשל ואסטרטגיה תקשורתית הן בחברות מסחריות והן במשרד הכלכלה. מתגוררת בתל אביב, והינה דוברת עברית, רוסית, אנגלית וספרדית.

נטשה צ'צ'יק
צילום: יחצ

שי רוזנגרטן התחיל לשמש כרכז הפעילים הארצי של תנועת "אם תרצו". רוזנגרטן, מהנדס תעשייה במקצועו וסרן במיל ביחידה מובחרת, החל את דרכו כרכז תא "אם תרצו" באוניברסיטת תל אביב והוביל את התא במוסד להצלחה מרובה במאבק בפעילות ארגוני דה-לגיטמציה בקמפוס. רוזנגרטן אמר: "אני חוזר הביתה לתנועת "אם תרצו" בה התחלתי את דרכי. נפעל ללא לאות כדי להמשיך ולקדם את הציונות ביתר שאת".

שי רוזנגרטן
צילום: פייסבוק אם תרצו
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו