ציפי חוטובלי ובעלה אור אלון
ציפי חוטובלי ובעלה אור אלוןצילום: Tammy Kazhdan- MART Photography

בטקס חגיגי שנערך לאורך שדרות המול ופארק סנט ג'יימס, הגיעה השגרירה הישראלית ציפי חוטובלי מלווה בבעלה אור אלון ושלוש בנותיהם לארמון בקינגהאם על מנת להגיש את כתב האמנה למלכה אליזבת' השנייה.

חוטובלי היא האישה הראשונה, ובוודאי הדתייה, הממלאת את התפקיד המרכזי כל כך בשירות החוץ הישראלי.

"מרגש במיוחד להיות השגרירה האישה הראשונה בבריטניה ולייצג את מדינת ישראל", היא אמרה. "אני שמחה להגיע לכאן, לארמון בקינגהאם, ולהגיש להוד מעלתה את כתב האמנה כנציגת מדינת ישראל בממלכה המאוחדת.

אחרי שכבר איחלנו מזל טוב לפרשן הפוליטי של עיתון המבשר מאיר ברגר לרגל אירוסי בתו דבורה ברגר עב"ג הבה"ח ישראל יצחק לוי, שמחת אירוסי הבת נערכה השבוע. ברגר נשא דברי תורה וברכה בשמחת האירוסין שנערכה באשדוד.

דני גלילי, הנהג המסור של ראש הממשלה נפתלי בנט, שמלווה אותו כבר תקופה ארוכה, חגג השבוע יום הולדת. ראש הממשלה בנט איחל לו מזל טוב גדול.

בנט מאחל מזל טוב
בנט מאחל מזל טובצילום: מסך

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, שהחל לשמש כיו"ר בפועל של הסוכנות היהודית בעקבות מינוי יצחק הרצוג לנשיא, בחר לקיים ביקור ראשון במסגרת תפקידו החדש באוניברסיטת אריאל בשומרון. מטרת הביקור היא יצירת שיתופי פעולה עם האקדמיה והרחבת הקשר עם התפוצות. במהלך הסיור ביקר היו"ר במרכז לחקר היין שם הוצג לו לראשונה יין אשר מופק מזן גפן ייחודי שנמצא באזור מימי דוד המלך.

"זכות גדולה להגיע למקום ולטעום את פרי גפנה של אוניברסיטת אריאל", אמר. "מלבד היות היין טעים הוא שוזר בתוכו טעמיה של האומה הישראלית מזה למעלה מ 3000 שנה. נשקול להפיץ את היין לקהילות היהודיות בתפוצות".

יעקב חגואל ביקב
יעקב חגואל ביקבצילום: דוברות

יו"ר בנק לאומי בריטניה, שמוליק ארבל, קיים השבוע מפגש היכרות עם שגרירת ישראל בבריטניה, ציפי חוטובלי, יחד עם מנכ"ל הבנק, מיקי שילר.

המפגש, אשר התקיים במשרדים החדשים של לאומי בסיטי של לונדון, מהווה נדבך נוסף בקשר החם שנוצר לאורך השנים בין שגרירות ישראל בבריטניה לבנק לאומי, אשר פועל בממלכה הבריטית מזה כ-60 שנה.

משמאל: שמוליק ארבל, מיקי שילר, ציפי חוטובלי וכפיר מזרחי
משמאל: שמוליק ארבל, מיקי שילר, ציפי חוטובלי וכפיר מזרחיצילום: דוברות לאומי בריטניה

אסתר אלוש, הדוברת המסורה של מועצה אזורית שומרון, חגגה יום הולדת השבוע ופינקה את עצמה בכמה שעות של חופש כדי לחגוג. מי שהחליף אותה בזמן הקצר הזה היה ערן שוורץ. נאחל לה מזל טוב ענק ממדור 7 ברנז'ה.

אסתר אלוש באביתר
אסתר אלוש באביתרצילום: באדיבות המצולמת

העיתונאי דני הלר הצטרף למערכת ‎וואלה! ככתב ירושלים ושטחים לצידה של יעל פרידסון.

לחברת הכנסת אורית סטרוק נולד נכד נוסף במזל טוב. הברית, שנערכה היום, התקיימה באחד בגבעת הראל מיישובי "ההתיישבות הצעירה". בטוויטר שלה היא כתבה: "נחמד שאת הברית עושים בהתיישבות הצעירה. גם חלוציות, גם נוף יפהפה, גם אולם אירועים מקורי ומושקע. בע"ה נעשה הכל שתהיה גם הסדרה".

חגית משה, יו"ר 'הבית היהודי' וסגנית ראש העיר ירושלים, התרגשה להגיע להשבעת בנה אריאל משה המשרת בחיל השריון. "אריאל היקר שלי עלה והצלח", היא כתבה. "גאים בך ואוהבים, כל המשפחה".