יואב אליאסי
יואב אליאסיצילום: Sraya Diamant/Flash90

אושיית הרשת יואב אליאסי, 'הצל', תבע היום (שני) את חברת 'קשת 12' ואת דובר צה"ל לשעבר רונן מנליס לאחר שזה האחרון האשים אותו בהפצת פייק ניוז.

מנליס, תת-אלוף במילואים, התראיין לתחקיר על ''תעשיית השקרים'' ששודר בקשת 12, ואמר שם: "הצל יש אחריו מאות אלפי עוקבים, הוא יצרן שקר יום יום שעה שעה, הבעיה שעליו מתלבשים אנשים לגיטימיים כאילו ומפיצים את השקר שלו עוד ועוד".

הצל דורש מבית המשפט לחייב את 'קשת 12' ואת מנליס לפצות אותו בסכום של 250,000 בעקבות טענותיו כי הם הפיצו עליו דברים העולים לכדי לשון הרע.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר אליאסי כי מנליס פועל נגדו באופן אישי. "חד משמעית", אמר. "גם שהיה דובר צה"ל היה מגיב לי באותה הדרך דרך הדף הרשמי של צה"ל כאחרון הטוקבקיסטים. אתה מבין? אני הייתי מפריע לו. לא בצלם, לא שוברים שתיקה. הוא היה מגבה את החמאס ומגנה אותי. אז כן".

רונן מנליס
רונן מנליסצילום: דוברות

"כמו שהבטחתי, מי שישמיץ אותי, יוציא עליי דברי לעג וישקר - יפגע בכיס", הסביר 'הצל' את דבר התביעה. "באמצעות עורך דיני יניב לנקרי הגשתי תביעה על סך של רבע מיליון שקל נגד דובר צה"ל לשעבר רונן מנליס וקשת 12".

לדבריו, "לרונן ולי יש היסטוריה. כשהיה דובר צה"ל הייתי הורס לו את הפייקים ואת הרדיפה אחרי אלאור אזריה והוא היה בתמורה מגיב לי בשנאה בדף כאחרון הטוקבקיסטים כדובר צה"ל".

"אז רונני, תכין את עצמך ואת הארנק שלך כי אתה עומד לשלם ולשלם הרבה", הוסיף. "נראה אותך מוכיח בבית משפט שאני מפיץ שקרים יום יום שעה שעה. וגם אתה מר גלוברמן על שנתת במה לשקר הזה ולא ביקשת תגובה ולא התנצלת, תצטרך לשלם. הצל הפסיק להיות הקורבן שלכם".

מרונן מנליס נמסר: "התביעה טרם התקבלה. אשיב כמקובל לבית המשפט".

מ'קשת 12' טרם נמסרה תגובה.