גנץ ומאחוריו נתניהו
גנץ ומאחוריו נתניהו צילום: דוברות הכנסת, תדמית הפקות

גורמים בכחול לבן אומרים היום (רביעי) לערוץ 7 כי הניסיונות של בכירים בליכוד 'לחזר' אחרי בני גנץ ומפלגתו אינם רלוונטיים.

לדבריהם, אין בכוונת מפלגת כחול לבן להיפרד מהקואליציה הנוכחית לטובת ממשלה אחרת.

הגורמים התייחסו גם לפרסום בערוץ 7 אתמול לפיו הליכוד מעוניין לשנות את החלוקה בועדת הכלכלה כדי לייצר מחלוקות פנים קואליציוניות. "לא נייצר תיקו בועדת הכלכלה כפי שרוצים בליכוד. יש וטו ברור וזו לא תהיה אחת ההסכמות כחלק מפשרה בין קואליציה לאופוזציה. יש דיונים על פשרות אחרות וגם בכחול לבן מעורבים בהם".

נציין כי נכון לעכשיו האופוזציה דורשת לצמצם את הרוב בועדת כלכלה כך שהיתרון של הקואליציה יהיה ח"כ אחד ולא שניים כפי שהוחלט. בקואליציה מתנגדים בנחרצות להצעה משום שהיא עלולה לפגוע בסיכויים לאשר את תקציב המדינה.

לדברי אחד הגורמים המעורב במגעים מי שמקשה על מציאת פשרה הוא יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

כזכור, אמש פרסמנו כי בקואליציה טוענים שבליכוד מנסים באופן מובהק לפגוע במרקם היחסים בין מפלגת כחול לבן לקואליציה באמצעות פגיעה במעמדו של השר לשעבר מיכאל ביטון העומד בראש ועדת הכלכלה.

עוד באותו נושא:

בכירי הקואליציה ערים לחיזורים של הליכוד אחרי גנץ ומעריכים שהניסיון לקבל מקום בוועדת הכלכלה קשור אליהם. גנץ הוא היחיד מבין שרי כחול לבן שלא התפטר באמצעות החוק הנורווגי, ייתכן מאוד שבין היתר כי הוא יודע שרק ח"כ יכול להיות מועמד לראשות ממשלה, אם היא מתפרקת באמצע קדנציה.

שלשום נערכה פגישה בין יו"ר סיעת הליכוד יריב לוין לשר זאב אלקין בניסיון להגיע לפשרה סביב הרכב הוועדות בכנסת. בקואליציה הציעו לאופוזיציה עוד מקומות בוועדות השונות לרבות ועדת הכספים וכן ראשות ועדה סטטוטורית ובעלת סמכויות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו