דב הלברטל
דב הלברטל ערוץ 7

תשובתי לטורו של ד"ר אלון גושן גוטשטיין, שבו הפנה אלי את שאלתו: 'עם אחד?' היא - אנחנו לא עם אחד. אנחנו לא יכולים להיות עם אחד עם הרפורמים, שחותרים תחת קיומו של העם היהודי. הם שמגדירים מבחינה הלכתית גויים כיהודים, הם שמתחתנים עם גוים.

עם כל הכבוד, שום אקרובטיקה מושגית של הרב יונתן זקס ז"ל, לא תאפשר להכיל את התנועה הרפורמית.

השוואתם של הרפורמים לנצרות, מתבקשת. גם מייסדיה של הנצרות היו יהודים. כמו הנוצרים, האידאולוגיה הרפורמית דוחה קיום מצוות מעשיות, ומדברת רק על אהבה. זו נצרות במיטבה. סופה שתעלם ותתבולל כפי שקרה לנצרות. סופה שהאהבה תהיה כלפי ערבים ותביא לשנאת יהודים, כפי שקרה לנוצרים.

בדומה לנצרות, הרפורמים הם מיסיונרים שמטרתם לשמד מה שיותר יהודים. שלא יישארו כמזכרת עוון. כי הרי בתודעתם, הרפורמים הם גויים בני דת משה.

השתקעותם המוחלטת של הרפורמים באמריקה השבעה, מתוך אהבתם הנשגבה לכסף ולחיי תענוגות, משילה מהם כל זכות פוליטית ומוסרית לתת הוראות למדינת ישראל. הישראלים החילונים והיהודים החרדים באמריקה, לא מתיימרים לתת לנו הוראות. רגשותיהם וליבותיהם עם העם היהודי, עם ציון וירושלים. הם חלק מהלב הפועם היהודי.

לעומתם, הפרוגרסיביים היהודים באמריקה, אלה שמשתלטים על התודעה היהודית שם, בעיקר בקרב הדור הצעיר בקמפוסים, לא מכירים בזכות קיומה של מדינת ישראל או שמגדירים אותה כמדינת אפרטהייד. אלה הרפורמים, שמאלנים אוהבי ערבים. המלמד זכות על הרפורמים, הוא בבחינת מי שמרחם על אכזרים, סופו שיתאכזר לרחמנים.

קיומו של העם היהודי, תלוי במידה רבה בהיעלמותה של התנועה הרפורמית. האיזון היחיד המתבקש בין שלמות התורה והנאמנות לה, ובין שלמות עם ישראל, הוא דחייה מוחלטת של הרפורמים.

אם נהיה עם אחד עם הרפורמים, לא נישאר עם. אם נאהב את הרפורמים אהבת חינם, לא ייבנה בית המקדש. אנחנו קרובים מדי לשואה, מכדי להכיל תנועה מתבוללת, המביאה לשואה קרה. זו הסיבה שאעמוד על דרישתי האולטימטיבית מהרפורמים, על מה שהגדיר גוטשטיין בציניות כלשוני הזהב – שישתקו וייעלמו.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו