שוטרים בבת ים
שוטרים בבת ים צילום: דוברות המשטרה

הפרקליטות הגישה לבית משפט המחוזי בתל אביב כתב אישום כנגד משה מנסור (27), מאור מוגרבי (20) ואושר איתגב (24) בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה והתפרעות. זאת לאחר, שהנאשמים לקחו חלק באירועים בבת ים שכללו בין היתר לינץ' שנעשה באזרח ערבי חף מפשע.

בחודש מאי 2021, במהלך מבצע שומר החומות, האוכלוסייה האזרחית במדינה הייתה נתונה תחת מתקפה של אלפי טילי קרקע-קרקע. בה בעת התעורר גל התפרעויות אלימות ברחבי הארץ על רקע לאומני – גזעני, שכלל תקיפות של כוחות המשטרה והביטחון, וכן אזרחים יהודים וערבים.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד עפרה קרמני אוטולנגי, ב-12 במאי החלה התארגנות שפורסמה ברשתות החברתיות לפגוע באזרחים ערבים ובעסקים בבעלות אזרחים ערבים בטיילת בבת-ים. לאור הפרסומים, בשעות הערב התקהלו עשרות פורעים, ביניהם גם הנאשמים, והחלו לנפץ חלונות של בתי עסק בבעלות אזרחים ערבים ולקרוא קריאות חוזרות ונשנות לפגוע בערבים. בעוד מנסור ואיתגב צפו בפורעים, הצטרף מוגרבי לפורעים וקרא יחד עימם בין היתר גם "מוות לערבים".

בסביבות השעה 21:30 הגיע הערבי עם רכבו אל הטיילת ועצר את רכבו בפקק תנועה, כאשר אחד הפורעים, ניגש אליו ושאל אותו האם הינו ערבי. הוא השיב בחיוב ובתגובה הוטח לעברו אגרוף ממנו הצליח לחמוק, תוך שהתוקף צועק "הנה הערבי, הנה ערבי". הערבי אשר חש בסכנה, ניסה לברוח ללא הצלחה.

בהמשך לכך, תקפו הנאשמים את הערבי בצוותא עם עשרות אחרים. מנסור ואחרים הוציאו את הערבי מרכבו בכח, מנסור הטיח את הערבי ברצפה והוא ומוגרבי ניסו לבעוט בו בעוד האחרים חשמלו אותו בשוקר והיכו אותו באגרופים, בבעיטות ובאלה טלסקופית. כאשר הערבי ניסה לקום אחז בו מנסור והטילו לרצפה בכח. בעת שהערבי שכב על הקרקע הרים מוגרבי קורקינט חשמלי והטילו על הערבי (פגע בכתפו), איתגב, שהגיע עם כלבו, החל לשסות את הכלב בערבי ללא הצלחה ולאחר, בעט בו בחזהו. תקיפת הערבי הופסקה על ידי עוברי אורח שהגנו עליו והרחיקו את התוקפים.

כתוצאה ממעשיהם, נגרמו לערבי חבלות חמורות בגופו: שברי ריסוק באף, שברים בארובות העין, שברים בשיניים, חתכים עמוקים בפנים ובראש, שטפי דם בפנים ובראש. בנוסף, נגרמו לערבי חבלות וחתך בחזה אשר יצרו חזה אוויר וכן נגרמה לו בצקת בגרון.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינה עו"ד קרמני אוטולנגי: "מעשי המשיבים מקימים נגדם חזקת מסוכנות סטטוטורית ... מעצם טיב העבירות ונסיבות ביצוען, באלימות חמורה, באכזריות כמו גם השימוש בנשק קר. המשיבים השתתפו בלינץ' שנעשה באזרח ערבי חף מפשע, ואשר מידת האלימות והאכזריות שננקטה בו זעזעו את הציבור והרעידו את אמות הסיפים."

בנוסף, הגישה פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) לבית המשפט המחוזי לנוער בעיר כתב אישום נוסף, כנגד קטין בגין עבירה של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה ועבירה של חבלה במזיד לרכב ממניע גזעני. זאת לאחר, שבמסגרת האירועים שהתרחשו בבת ים ביום ה-12.5.21, במהלכם הוצא הערבי מרכבו והוכה באורח קשה באגרופים, בעיטות וכלי נשק קר על ידי עשרות פורעים, הקטין בעט בערבע ולאחר בעט ברכבו הוציא ממנו חפץ וניפץ באמצעותו את השמשה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו