מתן כהנא
מתן כהנא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סקר שערך מכון ''דיירקט פולס'' בדק מה חושבים בציונות הדתית על תוכנית שר הדתות מתן כהנא לפתיחת שוק הכשרות לתחרות, והקמת גופי כשרות פרטיים שיפעלו בפיקוח הרבנות הראשית לישראל.

56.1% ממשתתפי הסקר ענו שהם תומכים או תומכים מאוד ברפורמה המאפשרת תחרות בין חברות מקצועיות הנתונים לפיקוח הרבנות הראשית. 40.3% השיבו שהם מסתייגים או מתנגדים לתוכנית. 3.7% אמרו שאין להם עמדה בנושא.

מקרב אלו שמגדירים את עצמם ''דתיים לאומיים ליברלים'', 71.9% תומכים או תומכים מאוד ברפורמה, 26% מתנגדים או מסתייגים ו-2.1% השיבו שאין להם עמדה בנושא.

מקרב אלו שמגדירים את עצמם ''דתיים לאומיים קלאסיים", 58.7% תומכים או תומכים מאוד ברפורמה, 37.3% מסתייגים או מתנגדים, 4% השיבו שאין להם עמדה בנושא.

ההתנגדות לפתיחת שוק הכשרות לתחרות ניכרת בקרב אלו שמגדירים את עצמם "חרדים לאומיים - חרדל"ים", כאשר רק 30.1% מהם תומכים מאוד או תומכים בתוכניתו של כהנא. 66.7% מתנגדים או מסתייגים מהתוכנית. 2.2% השיבו שאין להם עמדה בנושא.

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD, בתאריך ה- 27 ביולי 2021, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 628 משיבים בוגרים (18+) המגדירים את עצמם ציונות דתית בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 3.3%+- בהסתברות של 95%.