עמית סגל
עמית סגל צילום: Hadas Parush/Flash90

עמית סגל, הפרשן הפוליטי של 'חדשות 12', אמר כי לדעתו מי שיחליף את בנימין נתניהו בראשות הליכוד יהיה שגריר ישראל בוושינגטון הנוכחי גלעד ארדן.

עם סיום מפקד החברים במפלגת הליכוד דיווח סגל כי למפלגה הצטרפו כ-20,000 חברים חדשים, כך שבסך הכל פקודים לליכוד כ-140,000 חברים.

סגל נשאל ברדיו 'גלי ישראל' מי יהיה זה שיחליף את יו"ר האופוזיציה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, ולאחר כל ההסתייגויות השיב כי לדעתו זה יהיה, כאמור, ארדן.

"אתן כאן הימור פרוע שישמע מאד מוזר: גלעד ארדן", הוא אמר. "אני חושב שיש לו סיכוי לא רע, לניר ברקת יש המון כסף אבל יש חשדנות לגבי הימניות שלו. ישראל כץ ויולי מתקשים להמריא, שוב, זהו הימור פרוע אבל אני חושב שכן".

גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

ארדן, שגריר ישראל בארה"ב ובאו''ם, נועד לפני ימים אחדים עם השר לביטחון המולדת בארה"ב, אלחנדרו מיורקס, שאמר לאחר מכן כי "ארה"ב מחויבת להמשיך לתמוך בישראל במאמציה לעמוד בכל דרישות הזכאות לתוכנית הפטור מוויזות".

ארדן סיפר: "ידעתם שרוב גדול מאד מהישראלים שמבקשים ויזה לארה״ב ומסורבים- הם חיילים משוחררים? גם השר לביטחון המולדת של ארה״ב, מיורקס, הופתע מהנתונים שחשפתי בפניו בפגישתנו בסוף השבוע, בה המשכתי לקדם את הפטור לישראלים מהצורך בויזה בכניסה לארצות הברית.

"לכם אני לא צריך להסביר למה אין סיבה למנוע מכל כך הרבה חבר׳ה נפלאים לטייל בארה״ב: אנחנו הרי יודעים שאצלנו, לאחר השירות הצבאי, הלימודים והעבודה הקבועה- מתחילים בגיל מאוחר מברוב מדינות העולם. הצעירים שלנו רוצים 'לנקות את הראש' ולטייל קצת בעולם, הם ממש לא מחפשים להשתקע בשום מדינה אחרת", הוסיף השגריר.

לדבריו, "חוסר ההבנה הזה הוליד סירובים רבים לבקשות לויזה, שבעצם מנעו מאיתנו להתקבל לתכנית 'הפטור מויזה' של הממשל האמריקני. כשגריר לארצות הברית, לקחתי על עצמי להפוך כל אבן כדי לפתור את הבעיה ארוכת השנים הזו ולקדם כניסה חופשית של ישראלים לארה"ב. הגיע הזמן שאזרחי ישראל ירגישו את הקירבה והקשר ההדוק עם בת בריתנו החשובה ביותר, גם כשהם רוצים לבקר בה".

"אני מאמין שבקרוב נראה התקדמות משמעותית לכיוון פתרון הנושא ואני אמשיך לעשות הכל כדי שזה יקרה", סיכם ארדן.