הרב יואל קטן
הרב יואל קטן צילום: אתר ישיבה

תגובה לדברי הרב יואל בן נון

מורי הרב יואל בן נון עושה זאת שוב. כמוכיח בשער, כאחד מנביאי ישראל הקדמונים, הוא מתיימר להתוות דרך ולסמן מטרה, וגוער ונוזף במי שלדעתו אינו הולך בתלם.

הפעם הוא 'שוטף' את סמוטריץ' שגילה לפני כולם את מגמתם ומטרתם של בנט ושקד ופרש מהם בזמן, והניף דגל פוליטי של ציונות דתית דבקה באידיאולוגיה ונאמנה לערכים (בלי שום מרכאות, הרב יואל!), ושבחוכמתו ידע לעצור את האסון ההיסטורי ומנע שיתוף פעולה של מפלגות הימין והדתיים עם רע"מ שהיה עלול להיות בכייה לדורות. הרב בן נון מכנה את בצלאל 'פלגן', ולדברי האמת והצדק שלו הוא קורא 'תעמולה של שנאה ובוז'.

לצערו 'רבנים בעלי כתפיים' בציבור שלנו לא רק שלא עוצרים את סמוטריץ' – אלא במקום זה הם עסוקים בשפיכת קיתונות של בוז ושנאה על רב אחד ממחננו שהעז לומר שגם הרפורמים הם בני אדם, 'ופתאום החלו לבחון את פסקיו ולדבר על הידרדרותו, כאילו הותרו חלילה כל האיסורים שבתורה על לשון הרע והוצאת שם רע ומחלוקת של שנאה'. 

ידידי ר' יואל היקר, טול קורה מבין עיניך. האם נראה לך שהדברים שכתבת הפעם (ולא רק הפעם) נגד שליח ציבור נאמן ונגד רבניו הגדולים זכים כבדולח ומתוקים מדבש? אתה פשוט מוציא שם רע – בצלאל עשה בדיוק את מה שנדרש ממנו כשליח ציבור שעושה את רצון שולחיו שהתנגדו ומתנגדים בחריפות למעשים של בנט, והרבנים הגדולים שעמם הוא מתייעץ מחזקים את ידיו כי הם יודעים שהוא שליח נאמן, וסוף האמת לנצח.

עוד באותו נושא:

ואותו רב ממחננו שאתה מנסה לסוכך עליו בכנפיך לא 'חידש' שגם רפורמים הם בני אדם, ולא משום טעותו החמורה בגישה לרפורמים 'החלו לבחון את פסקיו' – הוא החליט לשבור, על דעתו האישית, קונצנזוס בין רבני ישראל בארץ ובחו"ל שלא לשתף פעולה באופן ציבורי עם 'רבנים' רפורמים והוא ראוי היה בהחלט לנזיפה על כך, ופסקי ההלכה החריגים שלו לאחרונה הדהימו את פוסקי ההלכה ורבני היישובים שלנו ועוררו התנגדות חריפה בלי שום קשר לגישה שלו לרפורמים (אם כי יש בהחלט מכנה משותף בין הדברים).

בקיצור ר' יואל, קח את הדברים שכתבת וקרא אותם מול המראה, ואז תוכל לראות במו עיניך מה הם הוצאת שם רע וביזוי תלמידי חכמים במידה גדושה. לפעמים נראה מההתבטאויות שלך שאתה חושב שהאמת נמצאת רק בכיס שלך – אך היא רחוקה משם, ואהבת השלום ושנאת המחלוקת אין פירושה התעלמות מהמציאות ועשיית כל עקוב למישור. 

לברכות ולתפילות שלך לגאולה שלמה בקרוב גם אני מצטרף בחום.

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו