המונים בשבת חיי שרה בחברון. ארכיון
המונים בשבת חיי שרה בחברון. ארכיון צילום: אביעד כתפי

שבת חיי שרה בחברון היא אירוע אדיר, עוצמתי וחוייתי המושך אליו עשרות אלפים מידי שנה.

בשנה שעברה לא התקיימה שבת המונית עקב הקורונה, אך השנה ניתנה התשובה בגדול: למעלה מ – 40,000 איש הגיעו לחברון לשהות בה במשך כל השבת, להיות במקום הנכון בזמן הנכון – להיות במערת המכפלה בשבת בה עם ישראל קורא על קניין המערה ומחדש את החיבור הנצחי עם הנחלה העברית הראשונה אותה קנה אברהם אבינו.

מראה שבת חיי שרה בחברון הוא בלתי רגיל: אלפי אהלים וקראוונים שוכנים בכל מקום בעיר, עשרות אלפי אורחים ממלאים כל פינה וכל בית, תושבי קרית ארבע וחברון פותחים את בתיהם לאירוח בלב פתוח ורחב, וכולם יחד שותפים לחוויה מרטיטה.

הגופים הציבוריים והעירוניים, ובהם - מחדשי היישוב היהודי בחברון, מנהלת חברון, המועצה המקומית קרית ארבע, המרכז הקהילתי קרית ארבע, ועוד ועוד, מפעילים מערך עצום של תכניות – שיחות, סיורים, שיעורים, סדנאות והרצאות לאורך השבת, והציבור נענה בהמנוניו.

בואו לקחת חלק בחידוש הבנייה היהודית בחברון

'הגענו מכל רחבי הארץ כדי להתחבר לחברון - יחד'

נקודת העניין המרכזית בשבת הייתה כמובן אתר הבנייה של "שכונת חזקיהו – נחלת חב"ד" שהבנייה בה החלה בימים האחרונים, אחרי עיכוב של עשרים שנה ודחיות בלתי פוסקות.

כזכור, המקום הוא אדמה יהודית צמודה ל"בית רומנו" שנקנתה ע"י חסידות חב"ד לפני יותר ממאה שנה. לאחר מאבק של עשרים שנה הישוב היהודי בחברון הצליח לצלוח את כל המשוכות, לקבל אישורי בנייה ולחכור את הקרקע בסכום עתק; אך שונאי ישראל אינם מפסיקים לפעול לרגע.

ארגוני שמאל ועיריית חברון, שבראשה עומד מחבל – רוצח מורשע, הגישו ערעורים ועררים לבתי המשפט במטרה למנוע בניית בית ליהודים בחברון, כדי להמשיך בזממם של פורעי תרפ"ט לעקור את העם היהודי מעיר האבות והאמהות.

בואו לקחת חלק בחידוש הבנייה היהודית בחברון

במאמצים רבים ובהשקעה כספית אדירה היישוב היהודי בחברון הצליח להתגבר עליהם, והבנייה החלה לפני מספר שבועות, לאחר שהגיע אישור מבית המשפט המחוזי. המשפחות היהודיות שגרו במקום בקראוונים יצאו מהמקום בהתראה של מספר ימים, והבנייה החלה. אך כעת שוב פנו ארגונים עויינים לבג"ץ בתביעה לעצור את הבנייה, בטענות שונות ומשונות, שכבר נדחו בבתי המשפט בדיונים הקודמים.

מול מערכה זו היישוב היהודי בחברון נאלץ לגשת שוב להגנה משפטית בבג"ץ, שעלותה גבוהה ביותר, על מנת להמשיך בבנייה. עשרות האלפים שעלו לחברון, יחד עם בני משפחותיהם, המונים יחד מאות אלפי יהודים, נחלצים לעזרה ומשתתפים בבניין חברון.

ראשי הישוב היהודי בחברון פנו בקריאה לציבור ובה נכתב:

לכל אוהבי חברון, הבנים והבנות הנאמנים של עיר האבות והאמהות!

היישוב היהודי בחברון נמצא במאבק קיומי על הזכות לבנות בית. כבר עשרים שנה אנו נאבקים, וכעת סוף סוף זכינו להתחיל בבנייה. אך גורמים עוינים ממשיכים לנסות להתיש אותנו במאבקים משפטיים בלתי פוסקים. אל תתנו לגורמים עויינים לעצור אותנו! אם אתם אוהבים את חברון ורוצים לראות בקיומה ובקימומה – הושיטו יד פעילה והשתתפו בבניין חברון! כל תרומה של כל אחד מאוהבי חברון מצטרפת ומעניקה לנו יכולת להילחם עבורכם על עיר האבות והאמהות שלכם!

המערכה לגיוס ההמונים יצאה לדרך בסיסמה "בזכותכם - חברון לא תעצור!" ניתן למצוא את הקישור בגוגל בחיפוש במילים "האבן שלי בחברון". היעד הדרוש הוא מיליון ש"ח, וכעת נותר להשלים כ- 300 אלף ש"ח.

ביישוב היהודי בחברון בטוחים שכל עשרות האלפים שהיו בחברון בשבת חיי שרה יוכלו להשלים את הסכום בימים הקרובים ולאפשר לישוב היהודי בחברון להתגבר על המכשולים מצד הגורמים העויינים, האנטי יהודים ואנשי ישראלים, ולהתחיל סוף סוף בבניית בית בחברון היהודית!

בואו לקחת חלק בחידוש הבנייה היהודית בחברון

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו