הרב חגי לונדין במחאת נשות האברכים
הרב חגי לונדין במחאת נשות האברכים צילום: באדיבות המצולם

הרב חגי לונדין הגיע אתמול (שני) לחזק את מחאת נשות האברכים מול הכנסת, בעקבות החלטת הממשלה לבטל את סבסוד מעונות היום לילדי האברכים.

"היום הצטרפנו - אשתי ואני - להזדהות עם המחאה של נשות האברכים", הודיע הרב לונדין. "נשים צעירות ואמיצות שלאחר שירות לאומי ובמקביל לעבודה ב-100% משרה, החליטו להתמסר לפרויקט הלאומי הגדול של לימוד התורה בעם היהודי".

לדבריו, "אחת מההחלטות היותר נבזיות של הממשלה הנוכחית היא ביטול הסבסוד למעונות ילדי האברכים, עלאק כדי 'לתמרץ' את הבעל לצאת לעבודה. במקור המטרה היא לפגוע כמובן בציבור החרדי, ועל הדרך להביע זלזול בלימוד התורה (סטודנטים למדעי הרוח לצורך העניין יקבלו סבסוד)".

"בציבור שלנו מדובר על טובי בנינו ובנותינו, שבמקביל לשירות לאומי וצבאי, בחרו להקדיש מספר שנים ולשלם מחירים אדירים של מסירות נפש – כלכלית וחברתית – כדי להצמיח את שכבת לומדי התורה בעם ישראל. אל חשש. האברכיות הללו ובעליהן לא יפסיקו את לימוד התורה, והממשלה הלא-נבחרת הזו תחלוף במהרה מן העולם, בינתיים תפקידנו להביע הזדהות ולמחות ככל יכולתנו. הרע יעבור. הטוב יתגבר", כך הרב חגי לונדין.

גפני בהפגנת נשות האברכים
גפני בהפגנת נשות האברכים צילום: דוברות

ח"כ משה גפני מסיעת יהדות התורה הגיע אתמול להביע סולידריות עם מחאת "מעון ראש הממשלה" של נשות האברכים בגן הוורדים מול הכנסת.

"אני לא חשבתי שאבוא אי פעם להפגנה של הציונות הדתית, אבל קיימת יותר ויותר הזדהות בינינו בזכות ליברמן", אמר גפני.

''הנה ימים באים שאצלכם יש לומדי תורה והנשים יוצאות בשער למען לימוד תורה. לימוד תורה הוא לימוד תורה הוא לימוד תורה - ואנחנו אתכם יחד''.

גפני פנה לנשים: ''אתן עושות מלאכת קודש. אנחנו מחזקים את בעליכן לומדי התורה. ניתן לכם את הגב ובשם ה' נעשה ונצליח".

מחאת "מעון ראש הממשלה" של פורום "תורתם אמנתן"

גם חברי סיעת הציונות הדתית הגיעו למחאת "מעון ראש הממשלה" של פורום "תורתם אמנתן" - פורום נשות לומדי התורה בציונות הדתית, במטרה לתמוך במאבק שלהן נגד ביטול ההכרה בלימוד תורה כזכאות להנחה במעונות היום.

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר סיעת הציונות הדתית אמר בין היתר: "על פי ההסכם הקואליציוני לכל מפלגה יש זכות וטו על נושאים שבמחלוקת, זה בוודאי נושא שבמחלוקת ולכן זה נושא שימינה צריכה להפוך עליו שולחן. יש פה פגיעה בלומדי התורה ופגיעה בתינוקות. אנחנו איתכם במאבקכן הצודק".