אתיה דימנטמן אלמנתו של יהודה: כולם מוזמנים לצעוד איתנו בלב טל קושניר

למעלה מ-15,000 בני אדם מכל רחבי הארץ הגיעו בצהריים (חמישי) לחורבות היישוב חומש במלאת שבעה ימים לרצח יהודה דימנטמן הי"ד בפיגוע ירי.

האלפים צעדו עם משפחת דימנטמן משבי שומרון לעבר ישיבת חומש בה למד יהודה הי"ד. הצעדה עברה גם במקום הפיגוע בו התחבאה חוליית המחבלים ומשם ביצעה את הירי לעבר הרכב שבו הוא נסע.

בתום הצעדה נערכה אזכרה לזכרו של יהודה בהשתתפותם של האלפים יחד עם רבנים, אישי ציבור וחברי כנסת.

אתיה דימנטמן אלמנתו של יהודה אמרה: "ככל שיש פה יותר אנשים ויותר גשם זה יותר מאתגר וקשה לנו, יהודה יותר שמח. ברור לי. ואנחנו מזמינים את כל עם ישראל, את כל מי שלא הגיע או שהתחרט שלא הגיע, מוזמנים לצעוד איתנו בלב או להגיע לכאן מחר או מחרתיים. נחזור לכל המקומות, כמו שיהודה חלם, וכל עם ישראל חלם וחולם גם אם הוא לא מרגיש את זה".

הרב מרדכי דימנטמן, אביו של יהודה הי"ד, אמר: "תלמידי ישיבת חומש, האלפים שצועדים כאן, אלה החלוצים של תשפ"ב, ממשיכי דרכם של כל החלוצים לדורותיהם שהגיעו ליבש פה את הביצות ולכבוש את הארץ.

''ארץ ישראל נקנית ביסורים, ועוד לא גמרנו להגיע לגאולה השלמה של תקומת עם ישראל וכאן זה המקום שאנחנו ממש חשים את האדמה, את מרחבי ארץ ישראל, וחווים את מה שחוו כל אלה שהשתוקקו לתקומת עם ישראל בארצו. אנחנו בתהליך וכאן זה אחד השלבים. בע"ה, חומש תחילה זו לא תחילה זו אמצע הדרך של התקומה ובע"ה נעלה הלאה ונזכה למדינה רחבה מתוך שלום ואחווה", אמר האב.

אחיו של יהודה אביגדור דימנטמן הוסיף, "השבוע בא נשיא המדינה לנחם אותנו בשם עם ישראל ושוחחנו איתו על כך שזה ברור, דבר פשוט לכולם, שאי אפשר לנצח שום מאבק ושום מלחמה עם כלי נשק. מלחמות, מאבקים ואת ההיסטוריה מנצחים רק ואך ורק עם רוח. אנחנו פה על הבמה קרוב ל-4,000 שנה רק בגלל הרוח, ברוב התקופה הזאת היינו בכלל בלי כלי נשק, ואנחנו פה בגלל הרוח. יש כאלה שחושבים שחומש זה רחוק וזה רחוק מהעין ורחוק מהלב ורחוק מהתודעה".

"אני אביגדור מההתנחלות כפר ורדים, בתוך הקו הירוק ואני רוצה לבטא פה את מה שביטאנו לנשיא, שהחל ממאי האחרון איבדנו משהו, איבדנו קצת את צידקת הדרך. יש רפיסות. רוב אזרחי ישראל יודעים בדיוק על מה אני מדבר, לא רק תושבי יו"ש. אי אפשר לנצח את המאבק בחומש ולא בעכו ולא בלוד ולא ביפו ולא בשום מקום בלי אמונה בצידקת הדרך ובלי רוח", הוסיף האח.

אביה של האלמנה הרב זאב אלק תקף את הממשלה ואת ראש הממשלה. "אדוני ראש הממשלה, נפתלי, איפה הכל נעלם? רק דיבורים, רק סיסמאות. אנחנו מבקשים ממך ודורשים: הכל בידי הקב"ה, גם אתה. תחזור בתשובה, תתחבר אל העם תתחבר אל הארץ, שלא יהיו לנו קורבנות שלא ישפך דם בישראל".

"בהזדמנות זו צריך להודות לכוחות צה"ל כמה שהם עובדים קשה וגם אתה נפתלי שהיית בסיירת המובחרת, תתחבר לסיירת היהודית ולא לדברים זרים. ואנחנו מבקשים ממך ודורשים שעם ישראל ירצה לחזור לעצמו, תחזירו את התורה. זו הצוואה של יהודה", סיכם.

בעצרת בחומש אמר ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "צעירים, צעירות, נשים, גברים וטף מכל הארץ הגיעו לכאן כדי להגיד אמירה ברורה לכל הפוליטיקאים בירושלים: עם ישראל רוצה לבנות את חומש. אנחנו עומדים כאן עם משפחת דימנטמן היקרה, עם אתיה, ואנחנו אומרים לראש הממשלה - אתה אחראי לתת את התשובה לרצח הזה.

"אנחנו אומרים לכל הפוליטיקאים בירושלים וכל חברי הממשלה שרק השבוע הצטלמו חברים בקואליציה עם המחבל ראאד סאלח, ואנחנו מצפים לתשובה של אישור ישיבת חומש עוד היום. אנחנו, עם ישראל כולו, מתבייש שיש רצון וכוונה לא רק לא להסדיר את הישיבה אלא גם להוריד אותה מכאן ואנחנו הגענו לכאן יחד עם המשפחה שעלתה לכאן ישר מאזכרת השבעה, להגיע למקום הרצח, להתחזק ביחד ולהצדיע לחלוצים של ישיבת חומש בראשות הרב אלישמע כהן''.

דגן הדגיש: ''עם ישראל לא יוותר ועם ישראל יתן את הגב לחלוצים של חומש וישיבת חומש תבנה והישוב חומש ושא נור, גנים וכדים יבנו מחדש, ככה היה צריך להיות לפני הרצח ואחרי הרצח זו תהיה התשובה.
ראש הממשלה אתה אחראי על זה לטוב ולרע, אף אחד לא יוכל לברוח מזה, ישיבת חומש תבנה מחדש''.

אביו ואחיו של יהודה דימנטמן מתרגשים מהצעדה לחומש

יגאל דילמוני, מנכ״ל מועצת יש״ע הגיע לחזק את אנשי הישיבה בחומש: ״במשך 15 שנה מאז הגירוש, התלמידים בישיבה המשיכו ללמוד פה. זה הסטטוס קוו של המקום הזה - תלמידי ישיבה שמגיעים לחזק את המקום ואת ההתיישבות.

''אסור שהממשלה תיתן פרס לטרור, את הישיבה כאן צריך להסדיר. את כביש 60 שעולה לכאן, שיש לו סיפור היסטורי לעם ישראל, חייבים לאבטח בצורה מסודרת. אנחנו מחזקים את ישיבת חומש וקוראים לממשלה להסדיר את המקום״, כך דילמוני.

נזכיר כי אתמול בצהריים עוכב ראש ישיבת חומש הרב אלישמע הכהן בכניסה לירושלים. הרב הכהן עוכב במחסום חיזמא בחשד להפרת חוק ההתנתקות, אך שוחרר לאחר התערבותו של ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן.

מעצר זה מצטרף למידע שהגיע לישיבה ולפיו מיד בתום השבעה מתכוונת הממשלה להרוס את חומש ולהציב פלוגת מג"ב על מנת למנוע את חזרתם של התלמידים למקום.

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: