הרב שמואל אליהו והרב צבי טאו
הרב שמואל אליהו והרב צבי טאו צילום: באדיבות המצלם

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו שעמד בראשי בית הדין המיוחד שדן בפרשת חיים ולדר נפגש הבוקר (שני) עם נשיא ישיבת "הר המור" הרב צבי טאו בביתו, כדי להציג בפניו את העדויות הקשות שהצטברו נגד הסופר החרדי ששם קץ לחייו.

הפגישה נערכה בעקבות דברי הרב טאו ולפיהם התחקיר נגד ולדר פורסם במטרה ''לתקל בו''. בפני הרב הוצגו כל העדויות שהתקבלו בבית הדין ויושרו ההדורים על רקע אמירת הרב.

הרב צבי טאו על סערת חיים ולדר ערוץ 7

נזכיר כי בהקלטה שפורסמה בערוץ 7 נשמע הרב טאו מתייחס לסערת חיים ולדר, שהתאבד לאחר שפורסמו ב"הארץ" עדויות כי פגע בנשים לאורך שנים, לכאורה, ואמר כי "הכל שקר ובלוף".

"אנשים חיים את הרדיו והתקשורת ומאמינים בלב שלם. זו אמונה", אמר הרב טאו לתלמידיו. "האמונה הכי גדולה זו תורת משה מסיני לפני הכל. כל מה שנאמר שם זה אמת".

על העדויות בדבר פגיעתו של ולדר אמר הרב כי הן חלק ממהלך מתוכנן לפגוע בשמו בעקבות ביקורת שכתב ולדר על בית המשפט העליון. הרב טאו השווה את מקרה ולדר למקרה הנשיא לשעבר משה קצב, עליו אמר כי תפרו לו תיק.

"תדעו לכם שזה הכל בנוי על שקר. רצו לתקל בו", אמר הרב טאו. "שמעתם על הנשיא קצב? תפרו לו תיק. למה תפרו לו תיק? הכל זה עלילות. למה? בשביל להפיל אותו. הם חשבו שגם הוא יתאבד אבל הוא לא הסכים להתאבד. חיזקנו אותו. למה? בגלל שהוא לא היה מוכן לקבל את המשלחת של הרפורמים בתור נשיא. כי רפורמים זו כמו נצרות, זו דת אחרת. הוא לא קיבל אותם. הוא לא היה מוכן להכיר בהם כזרם לגיטימי של יהדות. הוא החזיק עמדה. על זה היה צריכים להתנקם בו. תפרו לו תיק הכל שקר מההתחלה ועד הסוף. הם ציפו שהוא יתאבד והוא לא התאבד ברוך ה'".

המניע, לדברי הרב טאו, לפרסום העדויות נגד ולדר הוא ביקורת על בית המשפט. "פה תפסו אחד שהוא כתב ביקורת מוחצת, חריפה, אי אפשר לתאר, על הנשיא של בית המשפט המכונה בית המשפט העליון, אהרון ברק, והיו צריכים בשביל זה להתנקם בו ולחסל אותו", אמר. "מי שכותב דברים כאלה אז תפרו לו תיק".

"כל העסק מצוץ. הכל שקר והכל כזב", הדגיש הרב טאו. "שלא תאמינו מילה אחת בכל האשמות האלה. לא היה על זה לא בית דין ולא חקירה. זה הכל סיפורי התקשורת שמתנקמת במי שפוגע בציפור נפשה של השמאלנות בארץ, החילוניות בארץ. מה שהיום עוקרים את הדת והמדינה באופן טוטאלי שלב אחרי שלב זו בדיוק המדיניות של אותו נשיא של בית המשפט העליון. הוא הוריד את כל זה והוא וחבורתו וכל הקליקה שלו וזה המצב ה' ישמור. אנחנו מקווים שבמהרה ניפטר מהממשלה הזאת והשיבה שופטינו כבראשונה".

הרב שמואל אליהו התייחס בשבוע שעבר בריאיון שהעניק לאסתי פרז ברשת ב’, למותו של הסופר ואיש החינוך חיים ולדר ז”ל, שנמצא ללא רוח חיים לצד קבר בנו, בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

הרב אליהו שריכז את העדויות הקשות נגד הסופר אמר "הוא לא יגיע בכלל לשמיים, אנשים כאלה לא מגיעים לשמיים. ההתאבדות הייתה צפויה, בניסיון להשתיק את הקורבנות הוא איים להתאבד".

"החומרה של מה שהוא עשה זה כמו לרצוח. צריך להסתכל גם כעת על הקורבנות. לא עליו. אני ראיתי את הצלקת הנוראה שהוא הותיר אצל אותם ילדים".

"זה ברור שלא נעים שמישהו מתאבד, וזה כואב ואנחנו בני אדם. אבל באותו רגע אמרתי – ברגע זה ניצלו עוד עשרות בנות מתקיפה. העולם נהיה יותר טהור, זה נשמע קצת לא אנושי לחשוב ככה, מי שראה בעיניים את הנערות והגברים שנפגעו, לא יכול שלא לחשוב עליהם. אני מכיר אותם וראיתי אותם וראיתי את הצלקת הנוראה שהוא עשה להם בנשמה. אי אפשר שלא לנקום את נקמתם".