הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן צילום: יהונתן גוטליב

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן התייחס היום (שני) לביקורת שנמתחה על העלון הדתי 'עולם קטן', שכבר כמה חודשים מפרסם פינה קבועה של פובליציסטית יהודייה הנשואה לנוצרי.

כזכור, הביקורת על העלון נמתחה משום שדלית סוטר, המזוהה בכינוי גלי בת חורין, נשואה לגבר נוצרי ומפרסמת טור הנמתח על שני עמודים בעלון בשם "הקתדרה של פורום קפה שפירא, הבית האינטלקטואלי של הימין".

הרב דרוקמן אמר בשיחת טלפון עם עורך העלון יוסף רוסו כי "התבוללות זה דבר שלילי, בזה אין ספק, אבל אני אומר את דעתי - אני חושב שאם מישהי, גם כשהיא נשואה לגוי, אבל אם היא פונה בכיוון של תשובה זה חיובי".

כשנשאל האם הדברים אמורים גם בזמן שהיא עדיין נשואה לגוי ענה הרב דרוקמן: "הרי היא לא התחתנה איתו עכשיו. אני אגיד יותר מזה, אם למשל היא הייתה באה להתייעץ איתי כשהיא מגיעה לידי מסקנה שמה שהיא עשתה זה לא בסדר, והיא תשאל אותי האם לעזוב אותו עכשיו במקום, אני אגיד לה שלא, הוא הרי אבא של הילדים שלה".

לדבריו, "אם הם יפרדו זו פגיעה אנושה בילדים, זו האמת. הילדים הם יהודים. בעזרת ה' במשך הזמן נקווה שגם הוא יתעורר ויבין שזה לא יכול להיות כך, ואם הוא רוצה לחיות אם אישה יהודייה הוא צריך להיות יהודי, אבל בינתיים זה המצב".

הרב דרוקמן אמר כי מתן במה במקרה כזה היא לא מתן לגיטימציה להתבוללות. "בוודאי שלא, זו לגיטימציה להוצאה מהתבוללות. אנשים שמסתכלים בשטחיות יגידו שזה נותן לגיטימציה, כי באמת למי שנשואה לגוי אין מקום. אבל היא בהוצאה מהתבוללות בכיוון של יהדות. אם יתברר שמדובר באישה שיכולה לכתוב דברים חיוביים ועולה השאלה אם לדחות אותה או לקרב אותה - ודאי לקרב אותה, כי היא עצמה מתקרבת".