איציק נידם, סמנכ"ל וראש מערך התפעול בעיריית ירושלים, מספר לערוץ 7 על השדרוג המאסיבי שמבצעת העירייה ברחובות העיר מתוך תפיסה חדשנית המשדרגת את הרחוב מבסיסו ואינה מסתפקת בקוסמטיקה.

"מעבר לתנופת הפיתוח שהעיר עוברת בכל חלקיה שינינו את פורמט העבודה בתחום שדרוג הרחובות", אומר נידם ומסביר כי בהנחיית ראש העירייה שדרוג הרחובות אינו מסתכם בקירצוף ושיפור אלא בשידרוגו של הרחוב "מקצה לקצה", כהגדרתו.

המשמעות של השינוי היא טיפול בתשתיות, במדרכות ובנראות הרחוב, בתאורה, בגינון ועוד, "כך שאנחנו מקבלים רחובות משודרגים והרבה יותר איכותיים לתושבים. אנחנו לא עושים רק קוסמטיקה אלא מגיעים עד למתחת לפני האדמה ומטפלים גם במה שקורה שם, מה שנותן לנו תשתית להרבה שנים קדימה ללא צורך בטיפול בתקלות".

נידם מספר כי מרבית חלקי העיר ישנים וכך גם התשתיות והכבישים, כאשר לכך מצטרף חורף לא פשוט עם משקעים רבים שגם הם השפיעו על רחובות הבירה ויצרו מפגעים שעליהם העירייה התגברה בפעילות מואצת. "אין ספק שהרבה מאוד מהרחובות בעיר שודרגו, אבל עדיין יש הרבה רחובות ישנים ללא תשתית, ללא מבנה לכביש, כאשר הכביש יושב על סלע ובתכנית העבודה נגיע גם לכבישים הללו. האתגר הוא גדול".

בתפנית שהתחוללה ברחוב המלך דוד רואה נידם דוגמא לשינוי מקצה לקצה הכולל טיפול בכלל מרכיביו. הרחוב שלא הייתה בו מערכת ניקוז טופל ותשתית החשמל והמים הוחלפו, חלק מהמדרכות הוחלפו וחלק שוחזרו לצד הטיפול בנראותו של הרחוב. עוד הוא מעיר כי השלמת הנראות של הרחוב לא בוצעה בשל שנת השמיטה, אך עם תום שנת השמיטה גם סוגיה זו תושלם עם שתילת עצים, "ונראה רחוב מהמדהימים בעיר ובארץ".

על עתידה של העיר אומר נידם כי עבודות התשתית של הרכבת הקלה צפויות לשנות את פני העיר לחלוטין, וזאת בצירוף תכניות העבודה בהובלת ראש העיר שמובילות לפתיחה וחנוכה של רחובות רבים ופארקים, "המרחב הציבורי בעיר ייראה אחרת לגמרי וייתן איכות חיים מדהימה לתושבי העיר".