היועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב-מיארה, אישרה היום (שלישי) למשטרה לחקור באזהרה את חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת שתועד מכה שוטר מג"ב בדרום הר חברון. כסיף צפוי להיחקר בימים הקרובים.

בחודש מאי האחרון הגיע כסיף עם רכבו כששני שוטרים נעמדו ועצרו את רכבו. אחד השוטרים דפק עם ידיו על מכסה המנוע ואז יצא כסיף מהרכב והיכה את השוטר בראשו. בשלב זה התפתח עימות בין השניים, שבמהלכו צעק כסיף על השוטר כי יש לו חסינות בשל היותו חבר כנסת.

כסיף התייחס מאוחר יותר בריאיון לחדשות 13 למה שאירע ואמר כי לא היכה ולא תקף את השוטר אלא התגונן, אך הוסיף כי הוא מצטער אם פגע בו. כסיף הוסיף כי אם יוחלט לחקור אותו - הוא יוותר על החסינות.

"הדבר היחיד שעשיתי הוא להדוף אינסטינקטיבית את היד שנשלחה לפניי", אמר כסיף, "יכול להיות שפגעתי לו בראש תוך כדי ועל כך אני מצטער, אבל זה לא הכאה ולא תקיפה. אני לא אנצל את החסינות. והיה ויוחלט לחקור אותי או לפתוח תיק ולהעמיד אותי לדין, אני בחסינות שלי לא אשתמש משום שאני יודע שהצדק לצידי ואת דבריי אומר בחקירה או בבית משפט אם זה יגיע לשם".

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר הגיב לאישור היועמ"שית לחקור את כסיף: "את עופר כסיף היה צריך לעצור ולחקור מזמן, ואני מקווה שהוא יועמד לדין באופן מיידי. חבר כנסת שתוקף שוטרים באלימות לא אמור להיות בכנסת יום אחד נוסף, ואני מקווה שהפעם בית המשפט העליון יפסול את תומך הטרור כסיף מהתמודדות לכנסת".