יצחק הרצוג
יצחק הרצוגצילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

חמישה לוחמים מגדוד נצח יהודה פרסמו פוסט פומבי עם פניה לנשיא המדינה יצחק הרצוג בדרישה למחיקת הרישום הפלילי שלהם.

הלוחמים מבקשים מהנשיא לאמץ את המלצת הפרקליט הצבאי הראשי, הרמטכ"ל ושר הביטחון, ולמחוק את הרישום הפלילי שנרשם לחובתם לאחר הרשעתם באירוע אלימות שהיו מעורבים בו שני סייעני חוליית חמאס שרצחה את שני חבריהם לנשק.

הלוחמים נקטו באלימות כלפי שני הסייענים לאחר שהתבקשו ללוותם למעצר. הלוחמים לקחו אחריות על מעשיהם, הביעו חרטה והוטלו עליהם ארבעה חודשי מאסר בפועל. במסגרת הסדר הטיעון, נקבע כי בתום שנתיים במידה ולא יעברו עבירות נוספות , ימחק הרישום הפלילי.

באחרונה נדהמו הלוחמים כאשר התבקשו מהמדינה לשלם 100 אלף שקל לצורך ייצוג והגנה בתביעה אזרחית שהגישו שני הסייענים.

לטענת הלוחמים, הנשיא מתעלם כבר למעלה משנה מבקשתם למחיקת הרישום הפלילי - מה שמכביד מאוד על ניסיונותיהם להשתלב בחיים האזרחיים.

במכתב האחרון שהם שיגרו לנשיא באמצעות הסנגוריה הצבאית, הלוחמים דרשו כי יקיים את הבטחת המדינה למחיקת הרישום הפלילי, אך גם לפניה זו לא התקבלה מענה, לטענתם.

כאמור, בפוסט שפרסמו הלוחמים הם פנו לנשיא: "הבטיחו למחוק לנו את הרישום הפלילי בגלל הנסיבות החריגות של האירוע, בגלל שלקחנו אחריות, בגלל שגם צה"ל עשה המון טעויות, בגלל שמדינה צריכה לתת גב ללוחמים שלה, כן, גם לכאלה שטעו. אבל אתה הסמכות ואתה בוחר להתעלם".

"אנחנו לא תמיד מושלמים, גם המשימות שלנו לא תמיד פשוטות, אבל אם אתה, כבוד הנשיא, לא תגבה את הלוחמים, אם אתה לא תקיים את הבטחות של המדינה ללוחמיה – אבדנו", כתבו לו בפוסט שפרסמו.