מנסור עבאס
מנסור עבאסצילום: ערוץ 7

חברי הכנסת הערבים צפויים להיפגש הערב (שני) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לאלימות בחברה הערבית.

"אחת הדרישות שלנו לפני המפגש עם ראש הממשלה היא לפטר את בן גביר, הוא אינו מתאים לתפקידו", צוטט יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס בחדשות 12.

בהמשך אמר כי לא בטוח שחברי רע"מ יגיעו למפגש: "לא בטוח שנשתתף במפגש הזה, יש לנו דרישות".

גורמים ברע"מ אמרו לערוץ 7: "נתניהו רוצה רק תמונה. כשנתניהו רוצה לטפל בפשיעה הוא יודע לעשות זאת ולא צריך אותנו. נחליט בישיבת סיעה אם להיפגש איתו".

במפלגות הערביות הסבירו בשבוע שעבר כי השר לביטחון לאומי לא ינכח בישיבה הזאת מאחר ש"נתניהו ואנחנו לא ממש מעוניינים בנוכחות של בן גביר בדיון".

בראיון בכאן רשת ב' ענה מנסור עבאס להזמנת נתניהו: "אנחנו מתכוונים להגיע למשרדו של ראש הממשלה. נגיע עם תוכניות למיגור הפשיעה בחברה הערבית. התחלנו לתאם עם שאר חברי הכנסת הערבים".

במהלך נאום בשבוע שעבר במליאת הכנסת בנושא האלימות במגזר הערבי, ראש הממשלה נתניהו קרא לחברי הכנסת הערבים להגיע למשרדו למפגש שידון בנושא. "אני מזמין את כל חברי הכנסת של הסיעות הערביות אליי למשרד. זה לא תרגיל, זה בא מעומק הלב. אנחנו נצטרך לפעול בהרבה חזיתות, אני אצטרך את שיתוף הפעולה שלכם ואני מצפה לפגישה הזו".

נתניהו המשיך, "שמעתי כאן את זעקות האמת של ח"כ סלימאן ושל חברי הכנסת הערבים. שמעתי גם שדברים השתנו במהלך השנים. פעלתי בממשלות בראשותי להקים תשע תחנות משטרה - בערערה, בכפר קאסם, בג'סר, בטמרה, בכפר כנא בגליל המערבי, בטירה ובעוד חמש נקודות משטרה. זה לא היטה את המאזן. הבעיה שאתם מתארים היא אמיתית".

ח"כ אחמד טיבי ניגש לדוכן הנואמים במליאה ופנה לנתניהו: "ענית בצורה רצינית בהתחלה, שמעת את הזעקה שלנו - די עם ההתנהגות הזאת, עכשיו אנחנו מדברים על דם שנשפך ברחובות כל דקה".