יונתן פולארד
יונתן פולארדצילום: ערוץ 7

בטור דעה שכתב היום (ראשון) לערוץ 7 בשפה האנגלית, תקף יונתן פולארד את הגינוי שהביע הרב משה ליכטנשטיין למול גילויי האלימות של יהודים ברחבי יו"ש, ומסביר כי הפעולות הללו נובעות מחוסר מענה מוחלט של גורמי האכיפה והממשלה, לטרור המשתולל ביו"ש.

הרב ליכטנשטיין פרסם גינוי גורף בשישי האחרון בחשבון הפייסבוק של ישיבת הר עציון, על הפרעות ופעולות הנקם שביצעו יהודים בכפרים פלסטיניים.

לדבריו, "הכאב הוא כפול. ראשית, על הטרגדיה הנוראה של קיפוח חייהם של אנשים תמימות וטובים שנרצחו בדם קר בידי בני עוולה; הכאב השני הוא כאב על תגובת הנקם שעשו נפשות טועות וטועות בכפרי הסביבה", כתב הרב ליכטנשטיין בפוסט בדף הפייסבוק של הישיבה.

"הכתם הזה הוא כתם מוסרי והוא מכתים את כולנו, לא רק מפני שאנשים אחים אנחנו אלא גם בגלל שכלל הציבור אחראי לאווירה שנוצרה שאיפשרה את המעשים הללו", כך הרב ליכטנשטיין.

פולארד הגיב לדברי הרב וכתב: "הלוואי והרב ליכטנשטיין היה נמנע מלהשמיע הכללה כל כך גורפת על כל "נוער גבעות", ואני חושב שהוא צריך למתן את דבריו גם לגבי אותם מעטים שלקחו את החוק לידיים. הרי טרם הקמת המדינה, פעולות האצ"ל היו אלו שבאמת עצרו את מבול הפרעות הערבית נגד עמנו - לא מדיניות האיפוק של ההגנה. הם 'החזירו' לערבים בצורה שהרוצחים הבינו", כך פולארד בהתייחסו לדברי הרב.

"הבעיה, כפי שאני רואה אותה, היא שהמתנחלים מרגישים שהם נחשבים מופקרים, נטושים, על ידי השמאל, הצבא, הממשלה הנוכחית והאמריקאים. נראה שאף אחד לא מבין שהנוכחות שלהם בשטח היא הדבר היחיד שעומד בפני יצירת עזה נוספת. במה שהם רואים, בהעדר מדיניות צבאית שתפעל בנחישות למנוע זאת, מה צפויים מהמתנחלים לעשות? לחכות שירצחו אותך?", הסביר פולארד את הבעייתיות הקיימת בקרב תושבי יו"ש.

"באופן אישי, אני מתנגד לפעולות מכל סוג שהוא. עם זאת, במצב המסוים הזה, אני מבין שהתנהגות כזו מתבצעת על ידי אלה שאיבדו תקווה מכל מדיניות ממשלתית נגד הטרור. זו הסיבה שלא אלך בעקבות גינויו של הרב ליכטנשטיין, אלא אקרא לתשובת הממשלה בנושא".

פולארד המשיך וטען: "מבחינתי, הערבים הכובשים את הארץ שנתן לנו אלוקינו ביהודה ושומרון, הם אויבינו. אפשר לראות את זה כשהערבים חוגגים בגלוי את רצח העם שלנו ואף אחד מהם, כולל מנהיגיהם, לא מבקר את זה. אתה יכול לראות את זה בכל הסקרים, שמראה בבירור שהם לעולם לא יקבלו את נוכחותנו. ביסודו של דבר, הם מהווים איום ברור ונוכח על ההישרדות שלנו, ויש להתייחס אליהם ככאלה".

"אם אישים רבניים, כמו הרב ליכטנשטיין המעודד התיישבות ביהודה ושומרון, רואים בשלילה פעולה שמנהל חלק קטן מהמתנחלים וכאלה שאינם, בניגוד לדעת התורה, אני מציע שאותם רבנים גם יקדישו את דבריהם לדחיפה למאבק ממשלתי חזק יותר בנוגע ליישום מדיניות נגד טרור".