ח"כ צבי סוכות
ח"כ צבי סוכותצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת צבי סוכות מתייחס בראיון לערוץ 7 לאירוע הקשה ליד עוז ציון ובפתח דבריו, מבהיר שאינו יודע מה היה בשטח.

עם זאת, סוכות מעריך כי האירוע החל בתקיפת רועה הצאן בידי פורעים ערבים, חבריו של הרועה הגיעו למקום על מנת לסייע לו ומכאן והלאה התפתח חיכוך בין כ-200 ערבים מערביי הכפר שהגיעו למקום, לבין הרועה וחבריו.

הפורעים הערבים, אומר סוכות, ירו זיקוקים בכינון ישיר לעבר היהודים. יחיאל אינדור נפצע בראשו במהלך החיכוך. בשלב זה, הבין שהוא וחבריו בסכנת חיים והוא מבצע ירי שמסיים את האירוע. "הדבר המכעיס ביותר הוא האוטומט שבו מייצרים עלילת דם, להגיד שיש מתנחל שרצח פלשתיני".

"הוצאתי שבת ופתאום אני רואה את כל הכותרת, שמתנחל רצח פלשתיני. אמרתי לעצמי, לאן הגענו. אבל אחרי כמה דקות, אני רואה שזה אפילו לא מתחיל, ואף אחד לא חושב כך. כל המעורבים בסיפור לא חושבים שמתנחל יצא מהבית שלו כדי לרצוח ערבי. זה לא קרה. היה כאן אדם בסכנת חיים והמשטרה הודתה שהיא לא חקרה אפילו ערבי אחד כדי לדעת מה היה שם, וזה לא מפריע לכל העיתונאים מטעם ולפוליטיקאים מהשמאל להדהד את עלילת הדם הזו שמתנחל רצח פלשתיני".

סוכות טוען כי במקרה זה המשטרה כשלה, שכן כאשר יש אירוע בו שני הצדדים נפגעים, תפקיד המשטרה הוא להגיע לחקר האמת, וכמשנסים להגיע לחקר האמת המינימום המתבקש הוא לפחות להביא שניים מכל אותם כ-200 פורעים על מנת לתחקר אותם ולקבל את גרסתם מול גרסת היהודים.

"אבל זה לא קרה. נציג המשטרה מודה שלא נחקר אף ערבי ואתה תופס את הראש ואומר אז מאיפה באות כל הטענות נגד היהודים בלי שאף ערבי הובא למשטרה ונחקר", אמר סוכות.

"אני לא רוצה שאדם שנקלע לסכנת חיים יחשוש להגן על עצמו כי הוא עלול להיכנס לכלא", אומר סוכות בהתייחס לחליפת המסרונים בין הרועה לחבריו במהלך השבת: "האירוע הזה הוא בהחלט פיקוח נפש" ומזכיר את קביעת ההלכה לפיה מאפשרים למי שיצא להציל מסכנת נפשות לשוב לאחר האירוע לביתו כדי שלא יהרהר בפעם הבאה אם כדאי לו לצאת להצלה.

בהתייחס לדבריו של האלוף במיל' שמני שטען כי סמוטריץ' ובן גביר מעוניינים בפיגועים ואירועים מהסוג הזה על מנת להרחיב את השליטה ביהודה ושומרון, אומר סוכות כי "האמירה האומללה הזו עברה יותר מדי בשקט. זו אמירה חסרת בושה מאדם שעושה את דרכו לקיצוניים ביותר שבשמאל. יש לו הרבה זכויות כאיש צבא וכאלוף פיקוד, אבל הוא אומר אמירות אומללות, הזויות שאין להן שום אחיזה במציאות ואפילו לא צריך להגיד זאת. התפלאתי לראות אתמול שזה עבר כל כך בשקט".

"המאבק שלנו בטרור הוא לא מאבק של יום אחד, לא זבנג וגמרנו. אסור לנו להרפות", אומר סוכות. "אנחנו צריכים להכות שוב ושוב כל הזמן. אין לנו את הפריבילגיה להפסיק. אנחנו צריכים להכות במחבלי צפון השומרון ללא הפסקה ולא לשחרר שם גם לא לזמן קצר".