תיעוד הפיגועדוברות המשטרה

כתב אישום יוגש מחר (חמישי) נגד המחבלת שדקרה שוטר בשבוע שעבר בעיר העתיקה בירושלים.

בתיעוד שפורסם נראית המחבלת רוכשת סכין, דוקרת את השוטר ומנוטרלת. השוטר לא נפגע בזכות אפוד המגן שלבש.

עוד באותו ערב בו התרחש הפיגוע, שיבח מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן את שוטר מרחב דוד: "המציאות מחייבת אותנו לדריכות מבצעית גבוהה כל הזמן ותגובה מהירה. במקרה זה נטרול מחבלת שהסתערה וניסתה לרצוח שוטר באמצעות דקירות סכין".

"תגובת השוטר הייתה מידית, חדה ונחושה וכך גם של הכוח שהיה עמו. לצד המשך פעילות לסיכול טרור, עלינו להמשיך להגיב בצורה מהירה, מקצועית וחדה אל מול איום 'המפגע הבודד', שפוגש אותנו בחודשים האחרונים לעיתים קרובות בדמות נערים צעירים, ובמקרה הזה- מחבלת בשנות ה-40 לחייה".

הפיגוע התרחש ביום שני בשבוע שעבר, מעט אחרי השעה 21:05, אז הגיעה המחבלת בסמוך לשער חוטה בעיר העתיקה כשפניה היו מכוסות, הסתערה ודקרה שוטר של מרחב דוד שהוצב במקום, באמצעות סכין שאותה רכשה קודם לכן מחנות בעיר העתיקה.

השוטר הגיב מיד תוך שהדף את המחבלת לרצפה ונטרל אותה בכוח. כוח משטרה ומג"ב שהיה בסמוך, השתלט עליה יחד עם השוטר ועצר את המחבלת.

כוחות משטרה גדולים בפיקוד ממ"ז ירושלים הוזעקו לזירה והחלו באיסוף ממצאים, ובזירה נתפסה בין היתר הסכין עמה בוצע הפיגוע. המחבלת שנעצרה, הועברה לחקירה במרחב דוד.

לאחר שיצאה מהחנות בו רכשה את הסכין העבירה המחבלת את הפלאפון האישי שלה למצב טיסה ומסרה אותו לעוברת אורח, שאותה אינה מכירה.

בהמשך, נכנסה להתפלל בהר הבית ולאחר מכן ביצעה את פיגוע הדקירה במטרה להפוך לשהידה.

רס"מ ע' ממרחב דוד, שנדקר באפוד ונטרל במהירות את המחבלת בכוח שיחזר באותו הערב: "במהלך משמרת בעיר העתיקה בשער חוטה, הסתערה לעברי אישה והחלה לדקור אותי באזור המותניים בחוזקה. מיד הבנתי שמדובר במחבלת. לא ביצעתי ירי כי היו במקום באותה עת עוברי אורח. הדפתי אותה בידיים וברגליים והשתמשתי בכוח בכדי לנטרל אותה. הסכין נשמטה מהיד שלה, וכשהיא הייתה מרותקת על הרצפה וחלפה הסכנה, אני וצוות מג"ב שהיה בסמוך אליי השתלטנו עליה ועצרנו אותה".

"הבנתי שהאפוד שמר עלי ומנע את חדירת הסכין לגופי. אני ויתר שוטרי מרחב דוד שפועלים כאן נמשיך לפעול נגד מחבלים ומחבלות ולשמור על הביטחון".