ירון רוזנטל ודודו סעדה
ירון רוזנטל ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את ירון רוזנטל שניהל במשך 18 שנה את בית ספר שדה כפר עציון וכיום המנהל העסקי של קיבוץ כפר עציון, המתמודד על ראשות מועצת גוש עציון בבחירות בעוד כחודש.

ירון מספר על אירועים ביטחוניים ששינו את חייו: "שירתתי בצנחנים. כשהיינו בלבנון השתתפתי בקרב בו נהרגו איתן בלחסן, מפקד הסיירת לירז טיטו ודוד גרניט. לחטוף כל כך הרבה כדורים ושחברים נהרגים לך בידיים - זה אירוע קשה מאוד ובמידה רבה שינה לי את החיים כי במקום לנסוע לטיול במזרח כמו שתיכננתי, אמרתי - הקב"ה השאיר אותי בחיים. אני חייב לעשות פה משהו משמעותי עם החיים האלה, והחלטתי ללכת להדריך בבית ספר שדה בכפר עציון, לעזור לחזק את הקשר עם הארץ".

"אירוע מכונן נוסף היה מציאת גופותיהם של שלושת הנערים. לפני פרוץ צוק איתן נחטפו שלושת הנערים בכניסה לאלון שבות. אחרי תקופה אנחנו מבינים שהצבא מתקשה למצוא אותם והחלטנו בעצם להתחיל לחפש אותם בשיטה שהולכת לא לפי המודיעין, אלא לפי הגיאוגרפיה וההיגיון של השטח, ביום השני מצאנו את הגופות. לצערנו הרב".

ירון משתף בהצלחתו: "התחלנו את בית ספר שדה עם 5,000 מטיילים בשנה, היום יש מעל שש מאות אלף, והמקום הפך להיות אתר התיירות הגדול ביותר ביהודה ושומרון. הקמנו צימרים, אולמות אירועים, קמפינג. התפקיד הנוכחי שלי זה מרכז המשק של כפר עציון שבעצם זה אחראי על היבטים מוניציפליים ועל היבטים של פיתוח ועסקים בכפר עציון, ואני רואה את ההצלחה. כיום רוב מוחלט של התושבים נוסעים לעבוד בחוץ. כראש מועצה אקים מתחמי לולים נוספים לחברות ההייטק".

"בשנים האחרונות חלה התמתנות בקצב הבנייה בגוש עציון ואנחנו בע"ה נגביר את הקצב. הגיע הזמן לתת כוח ליישובים. הגיע הזמן לתחבורה ציבורית סדירה. לדוגמא בעיית המחסומים - הבידוק הביטחוני צריך להיעשות בצד הדרך ולא בתוך הנתיב עצמו וכך התנועה תוכל לזרום".

על שולי מועלם, המתמודדת על אותו תפקיד: "שולי אישה יקרה מאוד. מעריך אותה גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית. יש הרבה מאוד אנשים שרוצים להיות שותפים להנהגה ואני קורא למי שרוצה לחבור אלי - אשמח שיצטרף אלי לשותפות בהנהגת גוש עציון. אני מניח שהצעירים יותר תומכים בי, והמבוגרים שבאופן טבעי יותר שמרניים תומכים בשלמה נאמן".

"אני מנהיג שמאמין בשטח. זה התפקיד של מנהיג. הדרך היחידה להבין איך אפשר להתקדם זה כל הזמן להיות בשטח. אתה מצליח להגשים את כל החלומות ואני חושב שעד עכשיו דרך הניהול הזו לא איכזבה אותי. הדרך שלי להיבחר פשוטה מאוד: תסתכלו על העשייה שלי . בעשרים השנים האחרונות הייתי בתפקידים משמעותיים בגוש עציון וכולם רואים ומעריכים את העשייה. אגיע ללשכת ראש המועצה עם הרבה מאוד אמצעים ויכולות למנף קשרים ממשלתיים, למנף תקציבים גדולים, למנף פרויקטים גדולים והשמיים הם הגבול".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט

האזנה נעימה