יו"ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס בישיבת הסיעה היום (שני) לקריאתו להרחבת קבינט המלחמה ולסירובו להעביר כספים לרצועה.

"אנחנו נמצאים בעיצומה של המלחמה. עם ישראל מגלה אחדות וכולם נלחמים יחד, דתיים וחילונים, קיבוצניקים ומתנחלים, דרוזים, בדואים, כולם יחד מוסרים את נפשם למעננו ולמען ביטחון מדינת ישראל. כל יום אנחנו שומעים על שמות חדשים שנופלים, הם קדושי עליון", אמר מוטריץ'.

עוד אמר: "אני רוצה לשלוח חיבוק גדול לכל בני המשפחות השכולות, אני רוצה גם לשלוח חיזוק לכל משפחות המילואימניקים. כולנו מאחוריכם, מחבקים אתכם, אוהבים אתכם ומגבים אתכם. בשבוע שעבר הייתי בניחום אבלים אצל משפחתו של יוסי הרשקוביץ הי"ד שנפל בקרב בצפון רצועת עזה. בני משפחתו ביקשו ממני להעביר שני מסרים, אחד זה להמשיך את האחדות שאנחנו רואים מאז המלחמה, והדבר השני זה שהקורבן שהמשפחה שילמה לא יהיה לשווא, ושצה"ל ילך עד הסוף בלי לעצור, בלי להתקפל ובלי להיכנע, וישמיד לחלוטין את החמאס".

"לצערי ההחלטה לאפשר הזרמת דלק לרצועת עזה היא טעות קשה. התנגדתי לה בישיבת הקבינט ואני חושב שהדרך לנצח את המלחמה היא להכניע את מדינת חמאס בעזה וכדי לעשות את זה צריך למוטט את המערכת המדינתית בעזה, ולא לאפשר שום דבר שיכול לסייע לחמאס להמשיך להילחם ולפגוע בחיילינו ובאזרחנו. אמשיך להתנגד לכל מהלך דומה".

על קריאתו לשינוי הרכב קבינט המלחמה אמר: "אני חושב שהטעות הקשה הזו מחייבת הרחבה של קבינט המלחמה. סביב שולחן קבינט המלחמה חייבות להיאמר ולהישמע דעות שעד היום לא נשמעו. כיוונים וצעדים שלא נשקלו עד כה וחשיבה שמאתגרת את הקונספציה בה החזיקו רבים וטובים, הקונספציה שבמידה רבה, הביאה אותנו למצב בו אנו מצויים כיום. סביב השולחן בו מתקבלות ההחלטות חייבים לשבת אנשים שזעקו במשך שנים כנגד הקונספציה, שדרשו את חיסול החמאס כולל כיבוש רצועת עזה כדי להסיר את האיום על מדינת ישראל".

"אתמול קיבלנו תזכורת נוספת לאופייה של הרשות הפלסטינית כשהם פרסמו הודעה רשמית שמאשימה את צה"ל בהרג של אזרחי ישראל בטבח הנורא. בעניין הזה יש שינוי לטובה בקבינט ביחס לרשות הפלסטינית. אני גאה על כך שהתקבלה דרישתי לקזז מאות מיליונים מהכספים שהרשות הפלסטינית התכוונה להעביר לעזה, מה שבסופו של דבר מנע את כל העברת הכספים לרשות הפלסטינית. קיבלתי בשבוע שעבר מכתב מהממונה על הכספים ברשות הפלסטינית שבעזות מצח דרש ממני להעביר את כלל הכספים לרשות הפלסטינית. השבתי לו שרשות שמסרבת לגנות את הטבח הנורא, שתומכת בטרור ומשלמת משכורות למשפחות מחבלים ומחנכת לשנאה ולהשמדת ישראל, היא ישות עוינת שאפעל בכל כוחי כנגדה".

"למרות הלחץ הכבד שמופעל עלי בעניין הזה מתוך הממשלה והמערכות, לא אסכים להעביר שקל אחד לעזה שיגיע לנאצים ולמשפחותיהם, שרצחו את בני עמנו".

על ההחלטה להאריך את כהונת הנגיד אמר: "אני שמח לבשר כי בהתייעצות עם ראש הממשלה נביא להחלטת הממשלה בישיבתה הקרובה את מינויו של פרופ' אמיר ירון ככהונה נוספת ומלאה כנגיד בנק ישראל. יש חשיבות עליונה להחלטה כעת על כהונה מלאה נוספת כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם האתגרים הגדולים הניצבים לפנינו בניהול הכלכלה והמשק. הארכת הכהונה הנוספת תשדר מסר של יציבות וחוסן לכלכלה, למגזר העסקי ולמשקיעים בארץ ובעולם. זה לא סוד שבמהלך כהונתו של הנגיד היו בינינו חילוקי דעות, אך תמיד התנהל בינינו שיח ענייני, מקצועי ומכבד, ואני משוכנע כי פרופ' ירון ימלא את תפקידו במקצועיות ובהצלחה גדולה למען כלכלת ישראל".

"אני גם שמח לבשר שהמערכת להגשת פיצויים נפתחה. אני מזמין את אזרחי ישראל העצמאים ובעלי העסקים להגיש בקשה לפיצויים במסגרת מתווה הפיצויים שאישרנו. המתווה הזה הוא פי כמה בהיקפו מהפיצוי שנתנו במהלך הקורונה. הכספים יועברו במהירות וביעילות אל חשבון הבנק שלכם. מוזמנים להיכנס לאתר של רשות המיסים ולהגיש בקשות".

"לצד המשך הלחימה בחזית הצבאית אנחנו מחזקים את החזית האזרחית, ונביא לאישור הממשלה והכנסת תקציב של 13.5 מיליארד שקלים תוספת לחיזוק החזית האזרחית כדי לתת מענה למפונים ולניצולים, לשיקום חבל התקומה בעוטף ולשאר הצרכים האזרחיים של המלחמה, כדי לחזק את החוסן האזרחי. השילוב של חזית צבאית עם חוסן אזרחי חזק יביאו לנו בעזרת השם את הניצחון במלחמה".