יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירצילום: עצמי

1. מיום ליום, משעה לשעה, גוברת החרדה לגורל החטופים. מי בחיים ומי לא. מי מחזיק מעמד ומי לא. זעקה רוצה להתפרץ מהגרון. כמה סבל ויגון. והשאלה הגדולה: האם יבשילו המאמצים להביא לשיחרור כולם או חלקם?

2. החמאס ממשיך לתעתע בנו. מנסה לסחוט עוד ועוד תנאים לעסקת השבויים. אין ברירה. צריך בעניין הקשה הזה להוציא לפועל את העיסקה הנרקמת, גם במחיר כואב. המשך החשבון עם סינוואר הברברי יבוא בהמשך. ימיו ספורים.

3. "נקמה" – כך מנמקים אירגוני הטרור את פעולותיהם התוקפניות. נקמה על מה? על כך שצה"ל יצא לחסל את שלטון החמאס הניאו-נאצי, רוצח, טובח, אונס, חוטף ישראלים בעוטף עזה?

4. מה חדש? - נשאלתי בהשכמת הבוקר. - עוד שני חיילים נפלו. ימים של גבורה, הקרבה, כאב ודאגה. ובערב מודיע דובר צה"ל: הודענו לכך וכך משפחות...

5. היכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל בהר הרצל מתחיל להתמלא בלוחיות זיכרון לנופלי מלחמת עזה, היא "חרבות ברזל". ריבונו של עולם, מתי תיעצר מלאכת הוספת לוחיות?

6. הוא יושב לו במיאמי ופולט משם שטויות. הן זוכות לתהודה משום שהוא נושא את שם המשפחה נתניהו. האם אלה על דעת אביו, ראש הממשלה? אולי "חדל!", יאיר בן בנימין?

7. מלחמה חדשה משכיחה מלחמה ישנה. מלאו 67 שנה למבצע "קדש", שבו נכבשו עזה וסיני. מי שנפלו אז – וביניהם חיים מצליח ז"ל ואפרים גרוס ז"ל – יכלו להיות היום בני 85 ומעלה.

8. מה הבעיה להוסיף את המילה "שוויון" לחוק הלאום החשוב? כמה עוד לוחמים דרוזים יפלו עד שהמחוקקים שלנו יתעשתו?

9. הגיע הזמן שיד ושם יקדיש במוזיאון השואה שלו כמה לוחות לאנטישמיות הערבית ובמיוחד זו של המופתי הירושלמי, חג' אמין אל-חוסייני הנודע לשימצה, משתף הפעולה עם היטלר.

10. יש לי קשר סנטימנטלי לבארי. בהיותי חניך הצופים (עשו נא חשבון כמה זמן עבר מאז...), השתתפתי במחנה עבודה של התנועה בקיבוץ הזה. ויש לי קשר נפשי לאורים. בבית העלמין בקיבוץ זה טמון גיסי היקר, ריצ'י זבידוב ז"ל.