יוסי אחימאיר
יוסי אחימאירצילום: עצמי

1. כשנסעתי ביום חמישי בבוקר לירושלים, לישיבת הנהלת יד ושם, יצאה באותה יצאה נכדתי לחיפה, להתייצבות ראשונה בלשכת הגיוס.

2. היתה לי הזכות להאזין לחיים ילין, ניצול הטבח בקיבוצו בארי, ביד ושם: "אני מפחד שאם לא נהיה מאוחדים, נהרוג בתוכנו זה את זה". "שואה ישובית", הוא קורא לאסון בעוטף.

3. דובר צה"ל בהופעותיו היומיומיות חוזר לעתים קרובות על מידע שהביא דקות לפניו ניר דבורי. ואני תמה, מי מתדרך את מי, הדובר את הכתב או להיפך.

4. המסר הכי חשוב שלקחתי מהראיון עם מייה שם הוא אמירתה: "אין בעזה אנשים תמימים". סוף סוף האמת מוטחת בפניהם של ה"רחמנים" בעולם ואצלנו. כאילו שלא ראינו את ההמון העזתי פורץ בעקבות המחבלים לבזוז את ישובי העוטף.

5. "תמונת ניצחון" זה דבר שיותר מכל שואף לו חמאס. למעשה, הפריצה בשבעה באוקטובר זו מבחינתו תמונת ניצחון. לטרוריסטים לא איכפת מהאבידות הכבדות שלהם, רק את הכבוד המדומה הם מבקשים.

6. ראש עירית שדרות אלון דוידי הוא מנהיג משכמו ומעלה. אינו ממצמץ מול שאלות נוקבות כלפיו באולפנים. קר רוח ודואג לתושבי שדרות הגולים מעירם, לעתיד העיר ולשיקומה.

7. הרוסים מטיפים לנו מפני המשך המלחמה בעזה. באותו זמן ממשיכים לטבוח באוקראינים ולספק נשק לאיראן. אין צביעות גדולה מזו.

8. כל אלה אצלנו שמגדפים בלא לברור מילותיהם את נתניהו – קיבלו תיגבור מארדואן. השליט התורכי, הטובח בכורדים, הישווה אותו להיטלר.

9. דור העתיד של הפוליטיקה כבר מתחמם על הקווים ב...עזה.

10. מכל האלופים במיל' ש"מנהלים את המלחמה" באולפנים, המהימן ביותר והרציני ביותר הוא גיורא איילנד, שהיה אגב שותף פעיל בביצוע ההינתקות מהרצועה.

11. אומרים שניקי היילי מצמצמת פער במירוץ הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, מול טראמפ. זוהי בשורה נפלאה. מי יתן ואכן תתייצב כמועמדת מפלגתה. ידידת אמת של ישראל.

12. יזמתי ביום שבו מלאו מאה שנה לייסוד בית"ר, עלייה לקברו של הבית"רי הראשון, אהרון צבי פרופס ז"ל. רק שמונה באו לתת לו כבוד ולשיר את שיר ביתר. התנועה המפוארת נמצאת בדעיכה, יש לה רק שלושה סניפים בארץ.